reklama

Apple produkty by brzy mohly umět rozpoznat astma

Apple produkty by brzy mohly umět rozpoznat astma
2019-05-29T18:41:39+02:00
• 30. 5. 2019

Společnost Apple koupila malou firmu z Kalifornie. Jedná se o startup pod názvem Tueo Health a zaměřuje se na zdraví. Co si od tohoto nákupu americká společnost s logem nakousnutého jablka slibuje?

Apple odkoupil malý startup

Tak především to, že by ji měl startup pomoci s rozšiřováním či vylepšováním služeb. Tueo Health se totiž zaměřuje na zdraví. Respektive, startup se zaměřuje na tvorbu tzv. digitálního řešení, díky kterému dokáže lépe monitorovat příznaky astmatu. Pomocí tohoto řešení mohou pacienti převzít kontrolu nad tímto onemocněním. 

Podle zdrojů zahraničního zpravodajského serveru CNBC dokázala společnost Tueo Health vyvinout systém, jenž pomůže rodičům sledovat příznaky astmatu u spících dětí. A představa, že by Apple tuto technologii rozšířil, je skutečně silná. 

Je třeba podotknout, že Tueo Health tu s námi je opravdu krátkou dobu, zhruba čtyři roky – tedy alespoň podle oficiálního LinkedIn účtu společnosti. Kromě toho má jen 12 zaměstnanců. Kromě toho startup dokázal vyvinout mobilní aplikaci, která podporuje různé komerčně prodávané dýchací senzory. Díky tomu tak dokáže poslat rodičům upozornění, kdyby se jejich dítě v noci dusilo a podobně (příznaky astmatu). Apple by tuto technologii mohl implementovat například do svých chytrých hodinek Apple Watch. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim