reklama

Apple je žalován za pirátství hudby, není ale sám

Apple je žalován za pirátství hudby, není ale sám
2019-05-24T14:59:01+02:00
• 24. 5. 2019

Apple, Amazon, Google, Microsoft a Pandora nyní musí čelit žalobě ze strany pozůstalé rodiny Harolda Arlena, tedy skladatele Over the Rainbow a mnoha dalších klasických písní. 

Apple a další společnosti řeší velký problém

Celá žaloba čítá 148 stran, přičemž každá strana obsahuje obvinění minimálně na jednu z výše vyjmenovaných společností. Tito technologičtí giganti se údajně mají účastnit „masivní operace pirátství hudby“. Zahraniční zpravodajský server The Verge uvedl, že celý případ je založen na tvrzení, že americké společnosti prodávají pirátské verze alb a písní napsaných skladatelem Haroldem Arlenem. A právě to má být hlavním důkazem. 

Dokonce i víme, které písně mají být neautorizované. Například se ve steamovacích službách nachází dvě kopie alba Once Again, která jsou dostupná na Apple Music. V jiném případě můžeme vidět jasný cenový rozdíl mezi dvěma digitálními kopiemi originálně nahraného záznamu prodávaného na Amazonu. 

Velmi zajímavá situace ale nastala také v případě loga nahrávacího studia. U originálního alba jsou jednotlivé skladby ke stažení za 1,29 dolarů, celé album pak uživatel může zakoupit za 9,99 dolarů. Ovšem u stejného alba, které se tak alespoň tváří, je cena za skladbu stanovena na 0,99 dolarů, přičemž za celé album zaplatíte 3,99 dolarů. To je samozřejmě velký problém. 

Podle žalobců je ale problém závažnější, neboť o této skutečnosti společnosti moc dobře vědí. Pochopitelně se žalobci dožadují náhradu škody, která by měla činit zhruba 4,5 mil. dolarů, což není vůbec málo. 

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat