reklama

Reklamy v MIUI zůstávají, ovšem nyní budou optimalizované

Reklamy v MIUI zůstávají, ovšem nyní budou optimalizované
2019-05-24T13:29:46+01:00
• 24. 5. 2019
10

Čínskou společnost Xiaomi netřeba nijak detailněji představovat. Všichni totiž víte, že se jedná o výrobce, který nabízí mobilní telefony se skvělým poměrem cena / výkon. Xiaomi ale nabízí také vlastní uživatelské rozhraní, kterému se nyní budeme věnovat. 

MIUI nabízí velké množství reklam a uživatelé si stěžují

Uživatelské rozhraní MIUI, které je samozřejmě postaveno na operačním systému Android, si mezi uživateli vytvořilo určitý respekt. MIUI nabízí mnoho zajímavých funkcí, přičemž je i relativně slušně odladěno. Za to dostávalo Xiaomi velkou pochvalu. Bohužel pro Xiaomi a celkově MIUI se v posledních měsících objevuje čím dál tím více kritiky na UI. Hlavním důvodem je totiž nová strategie, kterou se společnost rozhodla razit. 

Xiaomi se totiž rozhodlo, že do svého operačního systému, respektive nadstavby bude implementovat poměrně otravnou reklamu. A právě na obtěžující reklamy si uživatelé z celého světa stěžují. K této skutečnosti se samozřejmě společnost vyjádřila, a to tak, že reklamy i nadále zůstanou. Ovšem pokusí se změnit způsob chování reklam. 

Generální ředitel a spoluzakladatel Xiaomi uvedl, že dojde k odstranění nevhodných reklam a reklamy, které znehodnocují uživatelské prostředí. Čínská společnost celkově chystá snížit počet reklam v rámci prostředí MIUI. Pro tyto reklamy se nyní vyvíjí speciální algoritmus, který bude reklamy nejen kontrolovat, ale také se bude snažit uživatelům nabídnout takové reklamy, které budou relevantní k jejich zájmům. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Milan Knoll

25. 5. 2019, 18:11

Používám globální verzi MIUI a taky bez reklam. Kupuji si Xiaomi mobily již od MI4 (naprosto úžasný telefon) a na reklamu jsem nikdy nenarazil a to ani na vlastní produkty.

Claire Vyhnálková

25. 5. 2019, 8:31

Hezky zaplacený článeček od Huawei :D Autor evidentně Xiaomi nikdy nepoužíval. V našem regionu žádné reklamy nejsou, mám už třetí telefon týhle super značky a reklamu jsem tam v životě neviděla…

Reklamy jsou pouze v regionech jako je Indie a další (tedy jde je k dostání i jiný neglobalni obsah), navíc je lze omezit – vypnout doporučení a službu msa. Už se to i tu řešilo mnohokrát, ne v globální verzi reklamy nejsou.
Pokud má někdo problém se reklamou v miui nech mi napíše nebo se podívá na miui.cz , případně použije VPN Blokada – funguje na drtivou většinu reklam všude ( lze doladit k dokonalosti ale pozor na spotřebu energie).
Mám mi mix 2 , a záložní řešení 4x , a reklamy tam opravdu nejsou.

Radomír Míčko

24. 5. 2019, 15:38

A není třeba možné, že se ta reklama zobrazuje jen v některých regionech? Já měl cca rok redmi note 4 a žádnou reklamu jsem nezaznamenal.

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

24. 5. 2019, 16:33
Android aplikace

Já taky…

Milan Šiler

24. 5. 2019, 15:37

Mám MI9 SE a reklamy tam nemám. Nevím jestli je to verzí systému (Global) nebo nastavením (reklamy, region), ale nemám :) Pamatuju si ale, že při prvním setupu byla možnost nastavit, jestli chci dostávat personalizované reklamy, kterou jsem vypnul, možná je to tím?

Erik Bezeréti

VIP 24. 5. 2019, 14:48

Pro mě je tohle důvod Xiaomi nekupovat.

Přemysl Vaculík

VIP 24. 5. 2019, 15:10

Taky jsem je nemusel, ale co jsem zkusil, Mi 9, tak mohu říci, že se posunuli. Navíc jsem tam reklamu neviděl.

Matěj Vondráček

24. 5. 2019, 14:44
Android aplikace

Mně to přijde jako podraz

Přemysl Vaculík

VIP 24. 5. 2019, 15:09

Je to ale také důvod, proč jsou mobily levnější.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim