reklama

Aplikace pro Android dostanou nové možností aktualizací

Aplikace pro Android dostanou nové možností aktualizací
2019-05-12T15:59:53+02:00
• 12. 5. 2019
2

Obchod Play s příchodem Androidu 10 nabídne zcela novou funkcionalitu, která je zajištěna pomocí projektu Google Mainline. V podstatě Google využije aplikaci Obchod Play k odesílání bezpečnostních aktualizací do zařízení, ale nedojde ke kompletnímu nahrazení současného systému, kdy dodává bezpečnostní balíčky výrobcům a ti je následně šíří do svých modelů. Jak se ukazuje, aktualizační proces projde menší obměnou i u aplikací, minimálně vývojáři dostanou nové možnosti.

Obchod Play a aktualizace

Do této chvíle vývojáři mohli buď čekat na uživatele, až si aplikaci aktualizuje, nebo museli vytvořit systém, který hlídal vydání nové verze aplikace. Zpravidla museli využít nějaké internetové služby, serveru nebo jiného prostředku zabudovaného do aplikace, aby mohli hlídat, jestli má uživatel novější verzi.

I z tohoto důvodu Google zapracoval na API vytvořil AppUpdateManager, díky kterému budou moci vývojáři hlídat aktuálnost aplikace na každém zařízení. K dispozici budou dvě verze oznámení, které se zobrazí uživateli. V jednom případě bude mít majitel smartphonu možnost odmítnout aktualizaci. V druhém bude muset aktualizovat, aby aplikaci mohl využívat.

Aplikace pro Android

V podstatě se dá říci, že první varianta se bude používat jen v případech drobných aktualizací. Vynucení aktualizace se pak nabízí například pro případy, kdy je ohroženo následné fungování aplikace. Jedná se tak vlastně o mechanismus, kdy vývojáři budou moci jednodušeji udržovat aktuálnost u uživatelů.

Jiné informace o aplikacích a hrách

V dohledné době se budete moci setkat s různými informacemi u aplikací, respektive se karty budou moci lišit. Google totiž nabízí vývojářům možnost úpravy informativní karty na základě toho, jestli ji uživatel ještě nemá, nainstaloval ji nebo ji již jednou odinstaloval. Díky tomu budou moci vývojáři lépe cílit na uživatele a například jim poskytnou přesnější informace, co se od poslední aktualizace změnilo.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

13. 5. 2019, 14:34

„VynucenĂ­ aktualizace se pak nabĂ­zĂ­ například pro případy, kdy je ohroĹľeno následnĂ© fungovánĂ­ aplikace.“ – alebo v prĂ­pade, Ĺľe vĂ˝vojár z nejakĂ©ho dĂ´vodu aplikáciu o nieÄŤo oseká a používateÄľ nebude maĹĄ moĹľnosĹĄ voÄľby :( UĹľ veÄľa krát sa stalo, Ĺľe nová verzia bola vĂ˝razne horšia – ubrala funkcie, rozšírila reklamy, doplnila mikrotransakcie :(

Honza Rössler

15. 5. 2019, 20:41
Android aplikace

Bohužel toto nikdo neřeší, protože téměř všichni vývojáři volí reklamní služby Googlu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim