reklama

Youtube Music má novou bezplatnou verzi, ale s několika podmínkami

Youtube Music má novou bezplatnou verzi, ale s několika podmínkami
2019-04-18T19:27:53+01:00
• 18. 4. 2019

Zdroj: Youtube

2

Služba Youtube Music byla oficiálně představena již před nějakou dobou a je dostupná jen na omezeném množství trhů. U nás si zatím můžete zakoupit Google Hudba Play. Předpokládáme, že Google nakonec na všech trzích nabídne Youtube Music a původní hudební služba se dočká konce. Zatím nevíme, kdy by se tak mělo stát, proto dnešní novinku spíše berte s nadhledem, případně jako ukázku, na co se můžete těšit.

Youtube Music zdarma

Dnes jsme se dočkali oznámení, že Youtube Music získává svou bezplatnou verzi. Jak asi tušíte, tak monetizace bude řešena reklamou, která se bude přehrávat podobně jako u služby Spotify. Bohužel se nejedná o jedinou podmínku. Google totiž bezplatnou verzi zpřístupní jen pro chytré reproduktory Google Home, ale ty nejsou oficiálně dostupné v České republice.

Naštěstí Google neomezuje službu jako takovou jen na své reproduktory. Uživateli postačí jakýkoliv, který oficiálně podporuje Google Assistant. Aby toho nebylo málo, verze zdarma nepodporuje možnost přehrání konkrétní písničky, alba, interprety nebo konkrétní seznamy. Nabízí se tak jen volba zaměření hudby, například workout. Co se týče placené verze Youtube Music Premium, jsou dostupné všechny funkce.

Youtube Music zdarma je dostupný v USA, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Velké Británii, Irsku, Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Japonsku, Nizozemsku a Rakousku. Google dodává, že se pracuje na rozšíření do dalších krajin. U nás se zřejmě dočkáme až v momentu, kdy dojde k výměně Google Hudba Play za Youtube Music.

Zdroje: techcrunch.com, film.tv

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Mareš

19. 4. 2019, 16:58

@Richard Fabián: No pokud by měli zrušit Disk a Keep, tak to bude pro Google sebevražda. Hlavně rušit Disk by nedávalo logiku. Chápu, že když rušili čtečku Google Reader, chtěli nahnat uživatele na sociální síť Google+, ta už sice taky nefunguje, ale byla to víceméně náhrada něco za něco. Google už snad pochopil, že má dávno funkční sociální síť v podobě YouTube a překlopit sem hudbu v podobě YouTube Music a písničky provázat třeba s videoklipy docela dává smysl.

Richard Fabián

19. 4. 2019, 8:24
Android aplikace

jestli zruší hudbu play, tak jdu ke Spotify a začnu se hodně zamyslet nad tím, že přejdu i s ostatními službami někam jinam….. jakou mám jistotu, že mi neruší disk nebo keep?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim