reklama

iOS 13 by mohl přinést Dark Mode a celou škálu novinek pro iPady

iOS 13 by mohl přinést Dark Mode a celou škálu novinek pro iPady
2019-04-17T07:59:18+01:00
• 17. 4. 2019
2

Společnost Apple se pomalu a jistě chystá představit svůj zbrusu nový operační systém iOS 13, který by měl nabídnout o poznání větší množství změn než současná verze iOS 12. Doposud jsme žádné informace o chystaném systému neměli k dispozici. 

To se však nyní změnilo, neboť se zahraničnímu serveru 9to5mac povedlo získat několik zajímavých informací o připravované verzi mobilního operačního systému od Applu. 

iOS 13 nabídne Dark Mode a obrovské změny pro iPad

O Dark Modu neboli Tmavém Režimu jsme psali již několik článků. Původně jsme se této funkce měli dočkat v aktuálním iOS 12. Apple ale údajně celý proces vývoje přesunul na pozdější dobu. Tohoto oblíbeného režimu bychom se tak měli dočkat letos v iOS 13. 

Velké změny se chystají také pro tablety s logem nakousnutého jablka. Přesné detaily se samozřejmě nepovedlo získat, ovšem i tak bychom se dle 9to5mac měli dočkat zásadně vylepšeného multitaskingu pro iPad. 

Přesněji řečeno, iPad aplikace v rámci iOS 13 budou údajně podporovat funkci pro více otevřených oken současně. Dosavadní iOS podporuje pouze dvě otevřené aplikace najednou, ovšem s příchodem 13. verze by uživatel mohl používat i více aplikací najednou. Kromě toho by si mohl sám uživatel určit, v jaké přesné části bude daná aplikace spuštěna. 

Vylepšené Safari a gesto pro iPad

Další velkou změnou, která se zdá být na cestě, je nový undo systém. Ihned vysvětlím. V současné chvíli musí uživatel pro vyvolání undo funkce zatřást svým zařízením, díky čemuž mohou danou akci odvolat. 

V rámci systému iOS 13 by tento proces měl být razantně zjednodušen. Uživatel bude nově muset pro vyvolání undo funkce umístit své tři prsty současně na klávesnici, kterými následně musí přejet doprava. 

Kromě této funkce zapracuje Apple také na svém webovém prohlížeči. Když webové stránky nebudou plně kompatibilní s iPady, prohlížeč automaticky přepne na mobilní zobrazení. Uživatel by se tak měl vyhnout nepříjemným bílým pruhům po stranách.

Aplikace Mail po dlouhé době nabídne novinky

Kromě výše uvedených změn to vypadá, že Apple pracuje také na velké aktualizaci pro svou nativní aplikaci Mail. Počínaje iOS 13 bude aplikace schopna organizovat maily do široké škály kategorií, jako je například marketing, nákupy či cestování. Uživatelé také budou moci přidávat zprávy do seznamu „přečíst později“.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

a, celý článek je spekulace
b, jde vlastně o click bloat
c, hovoříme-li na hypotetické rovině, co by bylo fajn kdyby apple poslouchal… snad ty nové gesta budou stejná na telefonu i tabletu i macu (magic mouse konkrétně)

Miroslav Růžička

VIP 18. 4. 2019, 16:42

Ano článek jsou spekulace na základě informací ze zdroje 9to5mac, nevím co myslíte pojmem „click bloat“, pokud myslíte clickbait, tak nápis mi teda nepřijde zavádějící, jasně říká, že iOS 13 by mohl mít.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim