reklama

OnePlus je poprvé v seznamu TOP 5 nejprodávanějších prémiových telefonů na světě

OnePlus je poprvé v seznamu TOP 5 nejprodávanějších prémiových telefonů na světě
2019-04-17T09:42:34+01:00
• 17. 4. 2019

OnePlus se pomalu a jistě začíná dařit. S touto informací přišla zahraniční společnost Counterpoint. Ta ve své rozsáhlé zprávě uvedla, že čínský výrobce OnePlus vstoupil do TOP 5 nejprodávanějších telefonů na světě v kategorii prémiových smartphonů.

OnePlus zažívá skvělé časy

Mimochodem, je to vůbec poprvé, co se takový úspěch společnosti OnePlus povedl. Výrobci se daří výhradně v Indii, kde má dominantní postavení na trhu. V počtu prodaných telefonů je ihned za Samsungem, neboť OnePlus zabírá 36 % trhu. 

Ovšem na klíčových trzích, jako je Čína a USA, to není tak slavné, jak by si OnePlus představovalo. Těmto dvěma největším trhům s prémiovými telefony dominují jiní giganti – Apple s 51% podílem, Samsung s podílem 22 %, Huawei s 10 % a OPPO s 6 %. OnePlus má pak jen dvě procenta. 

Jen pro větší přehlednost – prémiová kategorie zahrnuje veškeré mobilní telefony s cenou 400 dolarů a více. V loňském roce zaznamenalo OPPO meziroční nárůst tržního podílu v tomto segmentu o 863 %, přičemž na druhém místě se nachází OnePlus s 209% nárůstem. Skvělých čísel se ale dočkalo také čínské Xiaomi, které zaznamenalo 149% nárůst.  

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim