reklama

Google se zaměří na vylepšení kvality kontroly Obchodu Play

Google se zaměří na vylepšení kvality kontroly Obchodu Play
2019-04-16T16:39:06+01:00
• 16. 4. 2019

Zdroj: AndroidPolice.com

V poslední době se poměrně hodně zákeřných aplikací dostalo do Obchodu Play, což mělo negativní vliv na renomé tohoto prostoru pro vývojáře. Google si je vědom této problematiky nějakou dobu a již učinil některé kroky k nápravě. Například vznikl projekt Strobe, který identifikuje potenciální hrozby případně nedostatky. Právě díky tomuto projektu jsme přišli o Google+ anebo došlo k zpřísnění možnosti využívání API pro SMS a volání. Nyní tento projekt bude více pracovat na samotném Obchodu Play, ale není to jediné vylepšení.

Google naslouchá vývojářům

Někteří vývojáři si stěžovali, že e-mailová komunikace s Google není zrovna optimální. Například zprávy o problému u aplikací neobsahovaly dostatek informací, případně byly až příliš všeobecné. Vývojáři tak mnohdy museli pracně vyhledávat, kde vlastně vznikl problém.

Google oznámil, že e-mailová komunikace s vývojáři bude více konkrétní. Nejen kde vznikl problém, ale také bude obsaženo možné řešení. Taktéž bude obsahovat dostatek informací kolem odvolání, přičemž i samotný proces by měl doznat změn. Zde Google slibuje, že se má vše zrychlit. Vývojář tedy nebude muset komunikovat s Googlem týdny, vše by mělo být zkráceno na dny.

Jednou z dalších pozitivních zpráv je, že Google najme více lidí na ověřování aplikací jako takových. Pokud dojde k posílení týmu, možná se dočkáme rychlejší identifikace problémových aplikací. Dá se očekávat, že i zde dojde ke zrychlení.

Sice se jedná o poměrně pozitivní zprávy, ale jak známe hackery a útočníky, vždy si najdou cestu, jak obelstít systém. Google si je tohoto problému vědom. Bude muset hodně zapracovat na celém systému prověřování aplikací, nejen kvůli zkvalitnění obsahu, ale také kvůli podvodným aplikacím.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim