reklama

Gboard 2.0 pro iOS přináší úpravy nejen pro pozadí

Gboard 2.0 pro iOS přináší úpravy nejen pro pozadí
2019-04-02T16:00:22+02:00
• 2. 4. 2019

Zdroj: Google

Jestliže patříte mezi fanoušky služeb a aplikací od Googlu, jistě používáte i mobilní klávesnici Gboard. Ta je k dispozici nejen na operačním systému Android, ale také na konkurenčním iOS. A právě iOS uživatelé se dočkali nové verze Gboard 2.0 přinášející rozšířené možnosti používání. 

Ještě před několika měsíci bylo přizpůsobení Gboard klávesnice na iOS méně pokročilé než v případě Android verze. Uživatelé si mohli více méně jen vybrat mezi výchozím světlým a tmavým motivem. 

Gboard 2.0 přináší řadu novinek

Ale Gboard 2.0 nyní pro uživatele přináší možnost přizpůsobit si hned čtyři oblasti klávesnice – Pozadí, Klávesy, Vyskakovací okna s klíčem a „skluzové“ psaní. Pojďme si tedy veškeré novinky podrobněji představit. 

Podobně jako u Androidu si nyní mohou uživatelé konečně zvolit jiné pozadí. Celkem je k dispozici 28 barevných variant, včetně přechodových motivů. 

Gboard rozlišuje klávesy s písmeny a netextové klávesy, přičemž mezi netextové klávesy patří Backspace, Enter a podobně. Pro každou kategorii si však nyní mohou uživatelé zvolit pozadí a ohraničení, přičemž oba tyto prvky je možné přizpůsobit 28 barvami. 

Uživatelé si nyní mohou vybrat novou barvu posuvníku a tloušťku pomocí nového nástroje. K dispozici je také rozmarná schopnost nastavit „Swipe trail sparkles“, jež se vyznačuje malými vícebarevnými logy G.

Nová verze Gboardu mimo jiné nabízí také ikonu v podobě tužky v pravém horním rohu, která umožňuje upravit každé téma. Gboard 2.0 si již nyní můžete stáhnout z App Storu zdarma.

logo-app Gboard Zdarma iOS

Zdroje: 9to5google.com, digitaltrends.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat