reklama

Čtečka otisků prstů Galaxy S10 není tak bezpečná, lze ji oklamat

Čtečka otisků prstů Galaxy S10 není tak bezpečná, lze ji oklamat
2019-04-11T17:44:02+01:00
• 11. 4. 2019
3

Nedávno představené vlajkové modely Galaxy S10 (recenze) a Galaxy S10+ jsou vybaveny ultrasonickým snímačem otisků prstů v displeji. Na rozdíl od optických čteček, které lze najít hned na celé řadě chytrých telefonů s operačním systémem Android, používají ultrasonické snímače zvuk k mapování otisku prstu uživatele ve 3D. 

Galaxy S10 má zřejmě potíže s bezpečností

Jedná se samozřejmě o mnohem rychlejší a přesnější technologii, než tomu bylo v případě přizpůsobení 2D obrazu používaného optickými biometrickými čtečkami. To jen na úvod k technologiím. 

Nyní se na internetu objevila informace, že jeden z majitelů nového Galaxy S10 vytvořil 3D otisk svého prstu, kterým se dokázal dostat do systému. Majitel navíc ve svém příspěvku dodal, že takto se může zloděj dostat do vašich bankovních účtů a podobně během 15 minut, což je ve výsledku čas, který útočník spotřebuje výhradně na tvorbu 3D modelu otisku prstu. 

V praxi to znamená, že pokud má někdo přístup k vašemu Galaxy S10 a poblíž má například sklo s vaším otiskem prstu, může si vytvořit kopii otisku a dostat k datům ve smartphonu.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Čo to je za nezmyselný článok? Skúste trochu rozmýšľať, keď uverejňujete niečo takéto. Keď spravím 3D kópiu môjho odtlačku prstu tak to je vlastne môj odtlačok prstu, nie? Bolo by práveže divné, ak by čítačka ten prst nevzala a niečo takéto sa týka všetkých čítačiek odtlačkov. Nie som nejaký extra fanúšik Samsungu, ale toto je bezpochyby hanobenie ich mena.

alois navratil

12. 4. 2019, 16:21

ano souhlasim ale jde o to ze o takovouhle vec se u konglomeratu jako je samsung snazi vic lidi myalim ze neco podobneho se resilo uz jak prisel ted nevim co to.bylo myslim ze note s cteckou duhovky… taky zo nejakym zpusobem osmlili.. jinak hanobeni jmena spolevnosti je tu cim dal tim casteji… napriklad v prehledu telefonu ktere dostali android pie zde na serveru ktery vychazi z komentaru od lidi ktery dostali aktualizaci na svuj tel (coz mi prijde blbost… kdyz koupim mob v madarsku bude mit jinou customizaci a aktualizaci muzu dostat sriv nebo pozdeji o proti ostatnim) tak napriklad sony nebylo poradne doplneno ani po komentarich az po delsi debate vysvetlovani… kazdopadne telefony uz byly cca pul roku po updatu…

Hakus von Tyros

11. 4. 2019, 18:15

Rád vás čtu.
Vždyť víme ….. .
Co člověk vymyslí, to člověk záhy překoná.
Vnášení nejistoty – obav a strachu (?), no ….. .
Vrátím se k poštovním holubům.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat