reklama

Apple zdvojnásobil počet dodavatelů, kteří budou pracovat se 100% obnovitelnou energií

Apple zdvojnásobil počet dodavatelů, kteří budou pracovat se 100% obnovitelnou energií
2019-04-17T18:44:53+02:00
• 18. 4. 2019

Ve stejném období loňského roku dokázala společnost Apple vůbec poprvé představit produkt, který byl vyroben ze 100% obnovitelných zdrojů. Není se tedy čemu divit, že tlačí na své partnery, aby i oni přešli na tento zelený způsob podnikání. 

Apple přetáhl domluvil svým partnerům

A právě nedávno Apple oznámil skvělou novinku. Dle jeho slov dokázala společnost zdvojnásobit počet dodavatelů, kteří souhlasili s provozem na 100% obnovitelné energii. Do konce roku 2020 dodavatelský řetězec přidá 5 gigawattů obnovitelné energie, což přesáhne původní cíl Applu, který činil 4 gigawatty. 

Do tzv. „zeleného“ podnikání se nyní přidali výrobci Foxconn, Wistron a Pegatron. Všechny tyto firmy vyrábí důležité součástky pro mobilní telefon s logem nakousnutého jablka. Nově se ale přidá i Corning, který s Applem dlouhodobě spolupracuje. Osloveno bylo například také TSMC, jež se stará o výrobu procesorů pro iPhone a iPad. 

Tento závazek znamená, že každý dodavatel bude vyrábět součástky pro Apple na 100% obnovitelné energii. Je však důležité poznamenat, že nejsou vázáni k tomu, aby stejný princip výroby použili i u ostatních partnerů. Pouze Apple prozatím získá součástky vyrobené tímto ekologickým procesem. 

Apple mimo jiné oznámil, že přidělil 2,5 mld. dolarů „zelených“ dluhopisů. To je více než jakákoli jiná americká společnost. Tyto finanční prostředky poputují do 40 celosvětových projektů.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat