reklama

Apple se chystá na další nižší prodeje iPhonů

Apple se chystá na další nižší prodeje iPhonů
2019-04-24T16:24:34+02:00
• 25. 4. 2019

Společnost Apple v lednu letošního roku odhalila své finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí. Prostřednictvím těchto dat bylo zjištěno, že jablečný technologický gigant zažil jedno z nejhorších prodejních období, neboť o jeho nové vlajkové modely iPhone XS a XS Max nebyl příliš velký zájem. 

Apple se připravuje na další tragické období

Dle analytiků bude ale tento „trend“ u Applu pokračovat. Společnost doposud prodala „jen“ 45 mil. kusů telefonů, což je o více než 10 % méně než tomu bylo přesně před rokem – v té době prodala přes 52 mil. kusů. 

Nyní OTR Global informoval investory o tom, že Apple dodal v rozmezí 37 až 42 mil. kusů iPhonů. Analytici však předpokládali o něco lepší výsledky – 40 až 45 mil. kusů telefonů. OTR prohlásilo, že hlavním důvodem je slabá poptávka po modelech XR a XS. Vzhledem k tomu, že se Apple rozhodl přestat oznamovat svá prodejní čísla, nebudeme již nikdy vědět, jak na tom iPhony skutečně jsou. 

Oficiální tiskové prohlášení týkající se druhého čtvrtletí roku 2019 Apple zveřejní 30. dubna, a to na svých webových stránkách. Aktuálně se zdá, že Apple vydělal zhruba 55 až 59 mld. amerických dolarů, což je ale stále méně než v březnu 2018. V té době totiž společnost získala 61 mld. dolarů. 

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat