reklama

Aligator RX 700 Extremo – přichází extremní telefon

Aligator RX 700 Extremo – přichází extremní telefon
2019-04-05T13:44:38+01:00
• 5. 4. 2019
1

Aligator, značka známá díky výrobě telefonů pro starší část populace, připravila pro trh odolný chytrý telefon. Nabídne běžné funkce jako konkurence, poskytne slabý výkon, mrzkou kvalitu fotoaparátu, ale aspoň něco vydrží, jelikož jeho tělo má pogumovanou kovovou konstrukci a ochranu proti vodě IP 68.

Odolný telefon pro seniory

Telefon se nevyznačuje žádnou vlastností, která by byla určena pro seniory, ale jelikož si Aligator postavil svoji značku na zařízeních pro seniory, zařadíme i RX 700 do této kategorie. Svým výkonem a výbavou je vhodný pro nenáročné uživatele a jako bonus by měl i něco vydržet.

Firma Aligator raději v oficiálních materiálech neuvádí, jaký procesor pohání jejich novinku Aligator RX 700 Extremo. Dle ale několika dostupných údajů, jako jsou informace o „čtyřech jádrech typu Cortex A53 64 bit od firmy MTK a “ se jedná o procesor MediaTek Helio A22 z loňského roku. Jde sice o obrovský skok oproti předchozím čtyřjádrovým procesorům od Mediateku, protože byly tvořeny pomocí 28 nm technologie. Helio A22 je však tvořen pomocí 12 nm technologie. Z Aligatoru pořádný výkon i tak nedostanete, alespoň si nebudete kupovat zpomalenou želvu rovnou. Kapacita operační paměti jsou 3 GB, interní má 32 GB, pravděpodobně půjde o eMMC úložiště.

Konektivita telefonu je zajištěna díky starému Bluetooth 4.0 a dále díky Wi-Fi bez 5 GHz varianty. Polohu lokalizuje telefon díky GPS a GLONASS. Nabíjení probíhá pomocí USB-C portu (o kterém firma píše „je oboustranný„a nechybí aní 3,5mm jack. Baterie má kapacitu 4 300 mAh. Přítomno je i NFC.

Aligator RX 700 Extremo

Fotoaparát nabízí na zadní straně již interpolovaný 16 MPx, to znamená, že reálný počet pixelů je kolem 13 MPx a zbytek je dopočítaný softwarově. Je zde i druhá kamera se 3 MPx. Přední kamera má 5 MPx a též je interpolovaná, reálná hodnota je tedy kolem 2-3 MPx. Displej nabídne 5,7″ obrazovku s rozlišeným pouhé HD+. Aligator RX 700 Extremo běží na starém systému Android 8.1. Cena je stanovena na 4 990 Kč.

Zdroj: aligator.cz

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

S tou červenou linkou moc hezký design. Kdyby tomu dali pořádný procesor, foťák a paměť, klidně bych si ho koupil i za 10 tisíc…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim