reklama

Xiaomi smartphony budou dražší

Xiaomi smartphony budou dražší
2019-03-06T12:36:02+02:00
• 6. 3. 2019
4

Xiaomi si drží skvělou pověst v oblasti poměru ceny a výkonu u svých smartphonů. Delší dobu se ví, že marže společnosti je na mobilech 5 % a méně. Nedávno se objevily spekulace, že by Xiaomi se svým vstupem na burzu mohlo zdražit, aby byly uspokojeny požadavky akcionářů. V tomto bodě se zástupci firmy ohradili a znovu dodali, že marže bude 5 % a méně. Situace se změnila a nyní se dozvídáme, že by mohlo dojít ke zdražení mobilů, případně i dalších produktů.

Dražší Xiaomi smartphony

Lei Jun, CEO společnosti Xiaomi, naznačil, že v budoucnu se dočkáme dražších mobilů. Sám uvádí, že zde nejde o vyšší výdělek. Xiaomi chce více investovat do budoucích technologií, což by si při současné situaci vyžádalo snížení zisku. Aby byl zachován poměr investic a výdělku, bude zapotřebí upravit ceny zařízení.

Kromě toho chce Lei Jun, aby se společnost zbavila pověsti levných top modelů. Chtějí nabídnout lepší zařízení, což si vyžádá zvýšení cen. To samozřejmě neznamená, že by došlo ke skokovému zvýšení cen všech nabízených produktů. Strategie bude pozvolnější a lze očekávat, že se v budoucnu dočkáme například mobilů s pokročilejšími technologiemi za vyšší ceny.

Xiaomi Mi 9 míří do Evropy s cenou od 449 eur

Lei Jun dodává, že se nebude jednat o dramatické rozdíly. Ceny by se měly posunout jen mírně nahoru, aby byla zachována ziskovost společnosti a zároveň byly další prostředky pro investování. Celkově ale můžeme očekávat, že se na trhu budou stále objevovat smartphony s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu, ale zřejmě již nebudou přímo pod značkou Xiaomi. Taková zařízení asi zůstanou u Redmi by Xiaomi, což je nová sub značka, která má na svém kontě oficiálně již dva smartphony (Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro).

Xiaomi zřejmě také nabídne 4 a více kamer v mobilech

Prvního cenového navýšení se zřejmě dočkáme u budoucího top modelu Xiaomi Mi Mix 4 nebo Xiaomi Mi 10. O kolik se zvýší cena, není jasné. Xiaomi ale nesmí udělat dramatické kroky, jinak by mobily mohly utrpět na popularitě.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Stanislav Chudáček

8. 3. 2019, 11:33

Po zkušenosti s Xiaomi – bratr má Mi A1 – ani náhodou. Hrozný display, foto taky o ničem. Taky se mu udělal již podruhé velký žlutý flek v pravém horním rohu o rozměrech 5×40 mm. A to mu telefon nespadl ani něco podobného. Chybí také IP68. V porovnání s mojí S8 koupenou v létě 2018 za 11,9 tis. je to úplný šunt.

Martin Jeřábek

6. 3. 2019, 13:40

Nedalo se dlouho držet vysoké ceny, vždyť když může konkurence proč by nemohl i Xiaomi a taky pokud zvedne ceny u vlajek na 17k tak furt je to v pohodě.

Martin Jeřábek

6. 3. 2019, 14:09

Nízké ceny bože ani psát neumím 😂😂

Roman Praslička

VIP 6. 3. 2019, 15:10

ale pravdu máš

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat