reklama

Xiaomi zřejmě také nabídne 4 a více kamer v mobilech

Xiaomi zřejmě také nabídne 4 a více kamer v mobilech
2019-02-27T09:44:53+02:00
• 27. 2. 2019

Nedávno jsme vás informovali o spojení sil mezi společnostmi Light a Sony. První zmiňovaná firma se zabývá vývoje fotografických modulů, které čítají větší počet senzorů. Sony v tomto týdnu představilo top model se třemi foťáky, takže se zřejmě někdy v budoucnu dočkáme i většího počtu senzorů u mobilů. Light je nyní ale na vzestupu, což dokazuje i další partnerství, tentokrát s výrobcem Xiaomi.

Light a Xiaomi

V případě spolupráce Sony a Light nejde jen o zakomponování většího počtu kamer do mobilů. Light bude využívat senzory Sony a kromě toho se bude podílet na prodeji a marketingu. V případě spojení s Xiaomi společnost Light konkrétně zmiňuje vývoj mobilních telefonů s větším počtem kamer.

Je tedy docela možné, že se v budoucnu dočkáme Xiaomi smartphonů, které budou disponovat čtyřmi i více foťáky v rámci jednoho modulu. Light ve své tiskové zprávě zmiňuje, že společný vývoj má přinést lepší fotografické schopnosti mobilů Xiaomi, přičemž je cílem přiblížit se kvalitou snímků k DSLR foťákům (zrcadlovky).

Light L16

Mohli jsme si myslet, že duální sestava foťáků na zadní straně bude u mobilů maximum a sem tam se objeví větší počet senzorů. Nyní se již běžně objevují modely se třemi nebo čtyřmi foťáky, přičemž na trhu je již zařízení s pěticí senzorů. Zřejmě větší počet foťáků se stane standardem u top modelů, v případě Xiaomi se bude jednat o cenově dostupnější mobily.

Zatím nelze předvídat, kdy se objeví první zařízení využívající technologie společnosti Light. Možná se dočkáme první ukázky již příští rok na nějakém veletrhu kolem mobilních telefonlů.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim