reklama

Velká změna pro Sony Mobile, spojí se s dalšími divizemi

Velká změna pro Sony Mobile, spojí se s dalšími divizemi
2019-03-28T16:06:29+02:00
• 28. 3. 2019
2

Nedávno jste si u nás mohli přečíst, že dochází k velkým změnám u smartphonů Xperia společnosti Sony. První výsledky jde pozorovat u nejnovějšího top modelu Xperia 1. Tehdy jsme ještě netušili, k jakým změnám ještě dojde. Zjednodušeně řečeno, Sony Mobile ztrácí samostatnost a dochází k sjednocení.

Sony Mobile jako součást většího celku

Není žádným tajemstvím, že se společnosti Sony nedaří v oblasti mobilních telefonů. Dle odhadů za poslední rok se podařilo dodat několik miliónů smatphonů. Navíc ztráta za poslední čtyři kvartály činila takřka jednu miliardu dolarů. V porovnání s jinými divizemi společnosti Sony se jedná o vskutku velký rozdíl, jelikož divize kolem televizí a kamer jsou značně v plusu.

Dle nového rozhodnutí se smartphony Xperia začlení pod novou divizi, která se bude jmenovat „Electronics Products and Solutions“, kam budou spadat zmíněné kamery, televize a audio. Někteří odhadují, že tento krok má maskovat jakékoliv ztráty či jiné finanční výsledky, ale dle dosavadních informací budou k dispozici výsledky prodejů mobilů Xperia.

Snad tato dramatická změna zapříčiní návrat této značky na mobilní trh. Ostatně mobilní divize pracuje i na 5G řešení a v rámci nové divize se očekává lepší spolupráce a začlenění nových technologií. Budeme si muset počkat pár měsíců nebo rok, jak se tento krok osvědčí.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sony robi spolahlive telefony. Ked som cital aj zahranicne komentare ohladom xperii, veľa ludi pisalo o zlom marketingu. Chyba im reklama. Ked pozrem YouTube kde porovnavaju produkty, Sony je na 95%lepsi. Problem je asi to, ze ludia ju nevnimaju ako silnu mobilnu spolocnost. Mam ich rad, drzim place, su spohlivy

petr dvorak

28. 3. 2019, 19:28

Doufejme, že kluci a holky od foťáků začnou konečně mluvit s kluky a holkami od telefonů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim