Qualcomm QCS400 – nové zvukové čipy s AI

Qualcomm QCS400 – nové zvukové čipy s AI
2019-03-29T17:43:02+02:00
• 30. 3. 2019

Společnost Qualcomm se zaměřila na zvuková zařízení od kompaktních přenosných reproduktorů až po domácí soundbary a uvedla novou řadu čipových sad pod názvem QCS400. První čtyři zástupci nesou označení QCS407, QCS405, QCS404, QCS403. Každý z nich zamíří do jiného segmentu, aby záběr byl co nejširší. Nicméně uživatelé určitě ocení slibovanou pohlcující kvalitu zvuku ve spojení s umělou inteligencí.

Maximum vylepšení

Modely QCS403 a QCS404 jsou určeny pro chytré reproduktory. Zatímco první jmenovaný má dvě jádra, tak druhý QCS404 dostal čtyři jádra pod kapotu. Oba běží pod frekvencí 1,4 GHz, podporují funkci Bluetooth 5.1 nebo standard Zigbee. Čip QCS405 je cílen do zvukových panelů či domácích kin, kdežto QCS407 půjde do audio/video přijímačů. Procesory získaly čtyři jádra, grafickou kartu Adreno 306, dva čipy Hexagon DSP na umělou inteligenci.

Navíc oproti ostatním model QCS407 nabízí jako jediný až 32 audio kanálů. Přímo Qualcomm slibuje, že produkty nabídnou lepší kvalitu zvuku, optimalizovanou výdrž baterie a novou generaci hlasového ovládání. Nechybí ani vícekanálové připojení na spojení více reproduktorů, technologie DTS:X a Dolby Atmos. Výrobce zatím neprozradil, kdy lze očekávat první přírůstky, ale můžeme odhadovat ještě v letošním roce.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat