Meitu končí s výrobou mobilů, s Xiaomi i tak bude nadále spolupracovat aktualizováno

Meitu končí s výrobou mobilů, s Xiaomi i tak bude nadále spolupracovat [aktualizováno]
2019-03-22T15:00:43+02:00
• 22. 3. 2019
3

Aktualizováno 22. 3.

Ke konci minulého roku jsme vás informovali, že Xiaomi odkoupilo společnost Meitu. Plány mluvily o letech až desítkách let spolupráce, ale jak se nyní ukazuje, vše nabírá zcela jiný směr. Meitu již delší dobu bojuje s finančním propadem. Například minulý rok Meitu zaznamenalo propad o několik desítek procent. Z tohoto důvodu došlo k rozhodnutí, že společnost skončí v polovině tohoto roku s výrobou smartphonů. Zůstane tak softwarová divize, která bude napomáhat Xiaomi ve vývoji.

Původní článek 21. 11.

Není neobvyklé, když jedna společnost kupuje druhou s cílem podpořit a urychlit vývoj. Něco podobného se nyní děje u firem Xiaomi a Meitu. Zatímco o první zmíněné jste zajisté slyšeli, tak druhá je na naše poměry spíše neznámá. Meitu se soustřeďuje na smartphony pro selfie maniaky, a mimo to nabízí i na dnešní dobu netradiční design. Příkladem může být model T9. Právě tato společnost se zalíbila Xiaomi a dochází mezi nimi k synergii.

Xiaomi se postará o Meitu mobily

V tomto případě nemůžeme jednoduše konstatovat, že Xiaomi odkoupilo společnost Meitu. Celý proces je rozdělen na dvě fáze, kde první bude trvat pět let. Následně může dojít k ukončení spolupráce, nebo dojde k prodloužení na dalších třicet let. Ve své podstatě již nyní získává Xiaomi právo používat značku Meitu, přičemž se postará o výrobu, vývoj hardwaru, design, prodeje a marketing, což se týká budoucích zařízení.

Meitu bude na druhou stranu pokračovat ve vývoji softwaru v oblasti fotografických schopností a nejrůznější postupů ve vylepšování fotografií. Po dobu 5 let bude získávat Meitu procento ze zisku z prodeje smartphonů. Pakliže se spolupráce osvědčí, bude následných třicet let získávat poplatky ze smartphonů, případně finanční kompenzaci v případě slabších prodejů.

Xiaomi tak v podstatě získává přístup k softwaru na vylepšování fotografických schopností. Zde se nabízí, že chce konkurovat Googlu a jeho řešení vylepšování fotografií. Meitu díky tomu se již nebude starat o hardware a vše s tím spojené. Bude se tak moci soustřeďovat na vývoj softwaru.

Zdroje: androidcommunity.com, phoneradar.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Na zobrazeném přístroji je zajímavé jen umístění čoček fotoaparátu do kruhu, jinak je model škaredý.

Jakub Pustina

21. 11. 2018, 19:26

no to taky nepobírám, zřejmě určeno jen pro Asii

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat