reklama

Vylepšená gesta v aplikaci Gmail přicházejí na iOS aktualizováno

Vylepšená gesta v aplikaci Gmail přicházejí na iOS [aktualizováno]
2019-03-28T20:05:34+02:00
• 28. 3. 2019

Zdroj: Google

3

Aktualizováno 28. 3.

Již za pár dnů přestane fungovat aplikace Inbox by Gmail a uživatelům bude Google nabízet jen původní Gmail, který prošel mnohými změnami. V červnu minulého roku jsme se dočkali u verze pro Android možnosti přenastavení gest u jednotlivých e-mailů. Nyní tato možnost konečně přichází i na verzi pro iOS. Uživatelé si tak budou moci určit, co se má stát – je na výběr například mazání, archivování, odložení atd. Kromě toho můžete pomocí 3D touch ztišit zprávu přímo v notifikaci, případně delším podržením prstu.

Původní článek 11. 6.

Není to tak dávno, co aplikace Gmail dostala významnou aktualizaci, která přinesla možnost odložení emailu. V podstatě došlo k vypůjčení funkcionality z Inoboxu. Nyní jsme se dočkali jiné aktualizace, která vylepšuje gesta v samotné aplikaci.

Gesta s novými možnostmi

Aplikace Gmail umožňuje jednoduchým gestem v seznamu emailů provést předvolenou akci. Bylo jedno, jestli jste gestem posunuli email doprava nebo doleva, vždy se nabízela jedna možnost. S novou verzí se ale nabízí možnost nastavení pro každé gesto jinou událost.

V nastavení, v sekci obecné, pod položkou Akce po přejetím prstem se nově nachází možnost nastavení, co se má stát. Nabízí se archivování, smazání, označení, přesunutí, odložení nebo smazání.

O této novince Google nějak významně neinformoval. Pokud ji ve svém smartphonu ještě nemáte, zkuste první ukončit aplikaci ze seznamu spuštěných a znovu ji spustit. Případně chvíli vyčkejte, jelikož k aktivaci dochází ze strany serverů Googlu.

logo-app Gmail - Email by Google Developer Zdarma iOS logo-app Gmail Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: droid-life.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Kašpar

11. 6. 2018, 11:06
Android aplikace

AquaMail, není co řešit. To co google nyní objevuje, tam funguje už dávno.

Vladimír Klišč

11. 6. 2018, 17:35
Android aplikace

Přesně tak. Používám roky a lepší aplikaci na mail jsem nenašel.

Petr Figala

28. 3. 2019, 21:26

Tak objevuje. Google v Gmailu zaspal, ale Inbox je luxusní klient, bohužel ho nesmyslně ruší, ač je lepší alternativou k gmailu…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim