Apple by mohl představit AR navigace pro iOS a chytré brýle

Apple by mohl představit AR navigace pro iOS a chytré brýle
2019-03-01T17:17:51+02:00
• 2. 3. 2019

Pokud v relativně blízké budoucnosti budete chtít najít nějakou zajímavou památku či jen zajít na dobrý oběd, máme pro vás skvělou zprávu. Dle všeho společnost Apple získala zcela nový patent, který odhaluje přípravy AR navigace pro operační systém iOS. Dokonce je v dokumentaci zmínka i o dosud nepředstavených chytrých brýlích. 

AR navigace nabídne úžasné možnosti v reálném čase

Dle dokumentace k patentu by v blízké budoucnosti mohl iOS uživatel snímat prostředí prostřednictvím svého mobilního telefonu. Jak jsem již v úvodu článku uvedl, řeč je zde také o chytrých brýlích s logem nakousnutého jablka. Tyto brýle by uživatel mohl použít ke stejnému účelu, tj. najít danou restauraci či památku pomocí AR navigace. Kromě toho by ale brýle měly nabídnout speciální polopropustný displej. 

Google Mapy s AR funkcí

Patent nám také ukazuje aplikaci v praxi. Je třeba uvést, že způsob používání je v principu velmi jednoduchý. Uživatel pouze zvolí cílový bod a navigace se postará o vše ostatní. Tato AR navigace by dokázala nabídnout velmi živé navigování, viz přiložené snímky. 

Dostat uživatele z bodu A do bodu B nebude jediným úkolem AR navigace. Během cesty vás totiž bude seznamovat s okolím, tj. nabídne různé zajímavosti v podobě informací o dané památce a tak podobně. Vše se přitom bude odehrávat na mobilním telefonu či chytrých brýlích. 

Zdroj: appleinsider.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat