reklama

Apple by mohl představit AR navigace pro iOS a chytré brýle

Apple by mohl představit AR navigace pro iOS a chytré brýle
2019-03-01T17:17:51+02:00
• 2. 3. 2019

Pokud v relativně blízké budoucnosti budete chtít najít nějakou zajímavou památku či jen zajít na dobrý oběd, máme pro vás skvělou zprávu. Dle všeho společnost Apple získala zcela nový patent, který odhaluje přípravy AR navigace pro operační systém iOS. Dokonce je v dokumentaci zmínka i o dosud nepředstavených chytrých brýlích. 

AR navigace nabídne úžasné možnosti v reálném čase

Dle dokumentace k patentu by v blízké budoucnosti mohl iOS uživatel snímat prostředí prostřednictvím svého mobilního telefonu. Jak jsem již v úvodu článku uvedl, řeč je zde také o chytrých brýlích s logem nakousnutého jablka. Tyto brýle by uživatel mohl použít ke stejnému účelu, tj. najít danou restauraci či památku pomocí AR navigace. Kromě toho by ale brýle měly nabídnout speciální polopropustný displej. 

Google Mapy s AR funkcí

Patent nám také ukazuje aplikaci v praxi. Je třeba uvést, že způsob používání je v principu velmi jednoduchý. Uživatel pouze zvolí cílový bod a navigace se postará o vše ostatní. Tato AR navigace by dokázala nabídnout velmi živé navigování, viz přiložené snímky. 

Dostat uživatele z bodu A do bodu B nebude jediným úkolem AR navigace. Během cesty vás totiž bude seznamovat s okolím, tj. nabídne různé zajímavosti v podobě informací o dané památce a tak podobně. Vše se přitom bude odehrávat na mobilním telefonu či chytrých brýlích. 

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim