reklama

Android One používá o 250 % více zařízení

Android One používá o 250 % více zařízení
2019-03-01T17:24:08+01:00
• 2. 3. 2019
4

Největší technologická konference MWC v Barceloně pomalu a jistě bude končit. To ale neznamená, že bychom se nedočkali zajímavých produktů či informací. Dokonce i samotný Google měl připravenou svou řeč. 

Společnost Google se rozpovídala o skládacích telefonech s operačním systémem Android a také o budoucnosti 5G sítí. Řeč byla také o přijetí Rich Communication Services (RCS) či Digital Wellbeing pro další telefony. 

Android One se daří po všech stránkách

Google také představil nové logo pro Android One, které si samozřejmě můžete prohlédnout na snímku níže. Kromě toho jsme se dočkali nových telefonů od společnosti Nokia, která oznámila Nokia 3.2, Nokia 4.2 a Nokia 9 PureView. 

Dva zmíněné modely spadají do střední třídy a disponují tlačítkem Google Assistant, zatímco hlavní předností těchto kousků mají být rychlé a pravidelné aktualizace operačního systému Android One. 

A ted ta zajímavá část. Android One byl meziročně rozšířen o neuvěřitelných 250 %, především díky Xiaomi, LG, Motorola a HMD Global (Nokia). Tento systém mimo jiné používá 50 % základních modelů (levné telefony). Android One je v tomto případě speciálně upraven a optimalizován pro zařízení s méně než 1 GB RAM. 

Digital Wellbeing se nyní také dostává na další kousky. Vedle Pixelu a Androidu One bude nově Digital Wellbeing dostupný také pro řadu Moto G7 – skvělá zpráva. Google také nabádá Qualcomm a Mediatek k tomu, aby podporovaly Android Neural Networks API a ML Kit. To by mohlo znamenat, že bychom se Google Lens dočkali přímo v nativní aplikaci, tak jako například u Pixelu 3 či LG G8. 

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Vit Semenec

2. 3. 2019, 18:49

„Android One je v tomto případě speciálně upraven a optimalizován pro zařízení s méně než 1 GB RAM. “ nemá to být spíše Android Go ?
https://www.androidauthority.com/android-go-773037/

Richard Fabián

2. 3. 2019, 15:51
Android aplikace

Měli jsme Nokii 6.1, rychlé a pravidelné aktualizace bylo čisté Sci-Fi

Dominik Mráz

6. 3. 2019, 22:02

Pravda

Dominik Mráz

2. 3. 2019, 13:39

„hlavní předností těchto kousků mají být rychlé a pravidelné aktualizace operačního systému Android One“ Ano měl jsem xiaomi mi a1 a aktualizace na android 8.1 přišla asi o 4 měsíce později a aktualizace na android 9 přišla asi o 5 měsíců později a to sem ještě nezmínil problémové měsíční aktualizace…díky ale Android One už nikdy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim