reklama

Invoxia GPS tracker pro sledování třeba kufru uživatelská zkušenost

Invoxia GPS tracker pro sledování třeba kufru [uživatelská zkušenost]
2019-02-23T18:42:56+02:00
• 23. 2. 2019
8

Řešili jste někdy ztrátu zavazadla, krádež automobilu nebo horského kola? Možná mám pro vaše potřeby řešení, které se jmenuje Invoxia GPS tracker. Jedná se o malé a šikovné zařízení, které dokáže lokalizovat polohu čehokoliv, kam jej uschováte.

Toto zařízení používám skoro půl roku a sepsal jsem několik bodů, co se mi na produktu líbí a co nikoliv. To, jestli zařízení doporučuji nebo ne, se dozvíme v závěru recenze.

Co se mi na produktu líbí?

Všestranné použití – líbí se mi všestrannost zařízení. Můžete ho dát do auta, pod sedák skútru, do cestovního kufru při cestování letadlem a nebo svému dítěti do batohu. Zařízení je malé, lehké a velmi dobře se dá schovat. Nově nabízí společnost řešení speciálně pro domácí mazlíčky. Musím se přiznat, že by mě občas zajímalo, kde naše kočka po venku lítá.

Dlouhá výdrž baterie – pokud si lámete hlavu s výdrží a nabíjením, tak nemusíte. Zařízení jsem nabíjel během půl roku asi dvakrát. Jednou když přišlo a po druhé někdy před měsícem. Výrobce uvádí výdrž až 6 měsíců, což se však v zimních měsících malinko zkrátilo. Každopádně záleží i na vytížení, tedy na tom, jak často je zařízení v pohybu.

Tak či onak nemám vůbec starost o to, zdali zařízení nabít, či nikoliv. Výdrž je na obdivuhodná a nabíjení trvá cca hodinku.

Elegantní design – myslím si, že většina produkt někam schová a nebude jej mít na očích, každopádně se jedná o velmi hezký designový kousek. Zařízení se skládá z černého hliníkového těla, černé plastové krytky a kožené šňůrky.

Skvělá funkčnost – s fungováním jsem z počátku měl menší problémy a nedařilo se mi získat požadovanou funkčnost. Každopádně po dvou aktualizacích samotného zařízení vše aktuálně funguje bez sebemenších problémů.

Pokud je k dispozici aktualizace, tak vás aplikace vybídne k připojení zařízení přes bluetooth a následné aktualizaci, která netrvá déle než 5 minut.

Provoz bez nutnosti mobilního operátora – na rozdíl od alternativních GPS lokátorů nepotřebujete k provozu síť mobilního operátora. K dispozici je vlastní síť Sigfox s plným pokrytím v České republice a na Slovensku.

Aplikace pro iOS i Android – je zřejmé, že pokud budete chtít mít o svém zařízení přehled, využijete mobilní aplikaci. Tu je možné nainstalovat na iOS i Android. Aplikace je velmi intuitivní a vskutku jednoduchá na používání.

Při otevření aplikace ihned vidíte, kde se zařízení nachází (nebo jeho poslední polohu, pokud je někde delší dobu bez pohybu). Můžete si taktéž prohlédnout historii polohy za minulé dny/týdny/měsíce bez omezení. Jestli chcete mít ještě větší přehled, můžete si zapnout notifikace při uvedení zařízení do pohybu. Pokud máte Invoxii například v autě a ono se rozjede, dostanete o tom zprávu (z čehož bude mít manželka/manžel jistě radost). Samotná frekvence v pohybu se pak dá nastavit na 5 nebo 10 minut.

Další zajímavou funkcí je zóna varování, to funguje podobně jako v předchozím případě. Je možné si zvolit okruh, kde dostanete notifikaci, že dané zařízení překročilo hranici. Například, když jde dítě do/ze školy?

Nově se dá zapnout režim krádeže, který vás upozorní na pohyb víc než v předešlých situacích. Tuto možnost však nepoužívám, jelikož mi přijdou dříve popsané metody dostačující.

Specifikace produktu

  • Velikost 105 x 27 x 9.5 mm
  • Váha: 30g
  • Kapacita baterie 300 mAh
  • Materiál: hliník, plast a kůže
  • Konektivita: Micro-USB, Bluetooth, WPS (Wi-Fi Positioning System), GPS
  • A stojí 99 $ (cca 2600 Kč )

Co hodnotím záporněji?

Vyšší pořizovací cena – překážkou může být vyšší pořizovací cena, která se pohybuje okolo 2600 Kč. To není rozhodně málo.

Předplatné – vyšší cena by se dala tolerovat, každopádně předplatné je otázkou. Invoxia nabízí první 3 roky fungování v síti Sigfox zdarma (v ceně). Následně si účtuje 9.99 € ročně (asi 260 Kč).

Počáteční neduhy – z počátku testování se objevovaly funkční problémy a zařízení nepracovalo zcela dle očekávání. To se však po první aktualizaci a vzdálené kontrole od výrobce vyřešilo.

Zhodnocení

Konečný verdikt je z mé strany kladný a musím uznat, že používání je dost návykové. Myslím si, že je to produkt, který splní i nejnáročnější očekávání.

Ono se může na první pohled zdát, že se jedná o relativně dražší zařízení + roční poplatky, každopádně si myslím, že hodnotu produktu tomu dáme my sami. Pokud zařízení využijeme pro bezpečí svých dětí nebo do automobilu proti krádeži, možná ušetříme víc, než si myslíme.

Za zapůjčení děkujeme www.invoxia.com.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Profesionální kouč a lektor se zájmem o produktivitu a technologické novinky. www.tomasrygl.cz

Komentáře

Pavel Svoboda

25. 2. 2019, 13:07

@novakova Vas odkaz ukazuje na nesmyslnenzarizeni, ktery nema s GPS nic spolecneho, polohu ukazuje na zaklade mobilnich vysilacu, presnost max. 500m nebo treba nekolik km

Marek Tesař

25. 2. 2019, 6:59

Když bude fungovat, cena ok… Spíš mě zajímá, jestli můžu mít ten stick trvale připojený na zdroji a zda se dá monitorovat kapacita baterie?

Tomáš Rygl

25. 2. 2019, 21:13

Marku, myslím si, že se při nabíjení odpojí. A monitorovat kapacita baterie se dá v aplikaci na dálku (bez připojení k Bluetooth).

Marek Tesař

15. 3. 2019, 7:56

To je škoda. Do auta je ideální to mít neustále připojené na zdroji. Jinak je to nepoužitelné.

https://www.gearbest.com/car-gps-tracker/pp_009824214397.html?wid=1433363&vip=18054134&gclid=EAIaIQobChMIy9Sp5M_T4AIVGIx3Ch3KYgkTEAEYASAAEgKFLfD_BwE

Gf07 Mini Gps Lokátor Micro Magnetic Locator Starý Anti – ztracený Device Locator – černá _ cena 11$

Tomáš Rygl

25. 2. 2019, 21:14

Pohotovostní doba je velmi krátká, to by nikoho nebavilo nabíjet tak často.

SticklerStickleru

23. 2. 2019, 21:00

Hezký ale ta cena uhg…

Tomáš Rygl

25. 2. 2019, 21:16

Člověk tomu musí dát hodnotu sám. U kola za 10k je to asi zbytečné, ale u kola za 150k nebo auta za půl milionu už se to hodí. U dětí asi nevyčíslitelné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat