reklama

Opera pro Android přináší PiP, rychlé posouvání a tlačítko pro blokování reklam

Opera pro Android přináší PiP, rychlé posouvání a tlačítko pro blokování reklam
2019-02-23T16:00:14+01:00
• 23. 2. 2019

Internetový prohlížeč Opera je jak v desktopové, tak i mobilní verzi na trhu již dlouho. Oproti konkurentům má na trhu výrazně menší podíl, přesto se jedná o známou značku, které podlehlo mnoho uživatelů. Dlouhodobým problémem u Android verze byl UI aplikace. Ten působil již značně zastarale a k dobré práci s aplikací mnoho nepřidal. Tento problém nakonec Opera vyřešila, neboť představila před pár lety nový a svěží design. 

Společnost však na své aplikaci neustále pracuje, dokazuje to mimo jiné i nově zveřejněná aktualizace pro operační systém Android. Uživatelé Opera pro Android se dočkali nových funkcí, které si nyní podrobněji představíme. 

Opera pro Android přináší spoustu změn

Opera do svého mobilního prohlížeče pro Android přidala přehlednější seznam webových stránek, na kterých jste si zablokovali reklamy. Mezi další vylepšení patří například přidání videa Picture-in-Picture a nové rychlé posouvání. 

Možnost zablokovat reklamy na mobilních zařízeních je samozřejmě skvělé, ovšem i přesto se drtivá většina z nás setká s některými weby, které bychom chtěli podporovat. A právě proto se Opera rozhodla přidat vylepšený seznam. Na níže přiloženém gifu si můžete všimnout, jak rychle lze aktivovat či deaktivovat reklamy – pouze pomocí jediného tlačítka. 

Dalším novým prvkem je PiP (Picture-in-Picture), který uživatelům umožňuje sledovat videa a zároveň prohlížet webové stránky či přecházet do jiné aplikace. Tato funkce je však podporována od systému Android 8.0 Oreo. 

Opera taktéž zapracovala na rychlejším procházením stránek. Pokud budete například na webu Dotekomanie, objeví se vá, speciální „rukojeť“, viz. přiložený gif výše. Jestliže si chcete veškeré tyto novinky vyzkoušet, přejděte do Obchodu Play a stáhněte si nejnovější verzi 50.2.2426.136249 – popřípadě si jej stáhněte ZDE.

logo-app Opera Browser: Fast and Secure CloudMosa, Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat