reklama

iOS 13 zřejmě „zařízne“ populární iPhony a iPady

iOS 13 zřejmě „zařízne“ populární iPhony a iPady
2019-02-07T09:04:25+02:00
• 7. 2. 2019
5

Apple je velmi chválenou společností hlavně kvůli dlouhodobé podpoře starších zařízení. Potvrdil to i minulý rok, kdy jeho nejnovější operační systém iOS 12 podporoval i iPhone 5s. Tato verze systému přinesla opravdu velké zlepšení, tedy alespoň co se týká optimalizace a výkonu. 

Stejný přístup od Applu jsme očekávali i v budoucnu, ovšem v tomto směru nás zřejmě společnost zklame. Podle nedávné zprávě od zahraničních serverů bude operační systém iOS 13 dostupný pouze na modely iPhone 7 a novější. 

iOS 13 dá velké sbohem hrdinům

O této skutečnosti jako první informoval Verifier. Ten ve své zprávě uvedl, že mají velmi dobré zdroje přímo z Applu, tudíž jsou dobře obeznámeni s plány Applu. Takzvané zaříznutí se nebude ale týkat jen starších iPhonů, ale taktéž iPadů. 

Jestliže jsou informace pravdivé, iOS 13 bude k dispozici pouze pro iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. Co se iPadů týká, majitelé mohou aktualizaci očekávat na iPadu 6. a 7. generace a modelové řadě Pro. Ostatní iPhony a iPady budou mít s největší pravděpodobností smůlu.

Samozřejmě je taková informace pro mnohé majitelé nepříjemná, ovšem stále mají naději. Toto tvrzení je pouze spekulací, tudíž je zbytečné si nyní dělat vrásky na čele. Jinými slovy, berme tuto informaci s rezervou.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Sergej Nasrackin

7. 2. 2019, 22:38

apple upada kazdym rokem

Rostislav Malinka

7. 2. 2019, 18:25

Pokud to Apple udělá,tak bude asi návrat na android nejlepší volbou.

PavelFlajshans1

7. 2. 2019, 19:30

A na Androidu je to snad lepší? Když kouknu na iPhone 6S (předchůdce iPhone 7, který je poslední, kam půjde iOS 13 nainstalovat), tak ten byl vydaný v roce 2015. V témže roce byl vydán Samsung S6. Domníváte se snad, že Samsung umožní upgrade Samsung S6 na verzi Androidu 10?

Máte pravdu, že oficiálně má Android spíš kratší podporu, než iOS. Jenže kdo je znalý, nebo dá mobil někomu kdo umí, tak ten může na starší mobil nahrát třeba LineageOS, který je neustále aktualizovaný. Takto jsem prodloužil život již nejednomu androidu.

PavelFlajshans1

9. 2. 2019, 0:09

Jo, tím jsem si prošel taky. Abych zjistil, že proti originálu tam vždy nefungují některé detaily. Holt musím umět vydělat tolik, abych si mohl koupit nejnovější podporovaný mobil a ten současný střelit. Abych platil vždy jen ten cenový rozdíl.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat