reklama

Čistý Android získal novinky v aktualizačním systému

Čistý Android získal novinky v aktualizačním systému
2019-02-07T07:44:37+02:00
• 7. 2. 2019

Pokud se řeknou aktualizace, najdeme na současném trhu o něco málo více firem, které berou tuto problematiku vážněji. Bohužel jsme se nedostali do doby, kdy by bylo raritou, aby nějaký model nedostal včas novější verzi systému. Google nyní zavádí novinky v aktualizačním systému u svých zařízení.

Větší možnosti při aktualizaci

V rámci každého systému Android se můžete podívat, jestli neexistuje novější verze nebo není dostupná novější bezpečnostní aktualizace. Bohužel mnohdy bylo k dispozici jen tlačítko na vyslání dotazu, které mnohdy spíše nefungovalo. Nyní je již vše v pořádku, ale dočkali jsme se několika funkcí.

Systém aktualizace nově nabízí možnost pozastavení aktualizace. Samozřejmě je následně k dispozici tlačítko pro návrat k aktualizaci. Vzhledem k tomu, že spousta práce pro nasazení novější verze systému se provede ještě před restartem, jedná se o užitečnou funkci. Díky ní můžete zamezit zatížení smartphonu v době, kdy potřebujete výkon.

Další novinka je v systému automatické aktualizace. Pakliže mobil rozezná, že je používaný, dojde k pozastavení celého aktualizačního procesu. Jakmile jej uživatel odloží, systém se vrátí k rozdělané práci. Poslední novinkou je možnost naplánování restartu zařízení na druhou hodinu ráno. Bohužel zatím nelze tento čas měnit, ale zjevně se také možnosti jednou dočkáme.

Tyto novinky můžeme potvrdit na redakčním Pixelu 3 XL (recenze).

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim