reklama

Huawei představí ohebný mobil již tento měsíc

Huawei představí ohebný mobil již tento měsíc
2019-02-01T09:52:08+02:00
• 1. 2. 2019

Každý rok jsme svědky nějakého aktuálního trendu, kterého se snaží držet většina výrobců. V minulosti jsme se tak dočkali například rozmachu duálních foťáků nebo výřezů v displeji. Letos to vypadá na dva trendy. Prvním bude samozřejmě technologie 5G. Zanedlouho se dočkáme několika top modelů, které budou podporovat mobilní sítě páté generace. Další trend najdeme v oblasti ohebných zařízení, respektive mobilů s ohebným displejem. V tuto chvíli netrpělivě očekáváme představení Galaxy F od Samsungu, ale jak se ukazuje, konkurenci najde i ve společnosti Huawei.

Huawei a ohebný mobil

Čínská společnost Huawei se dnes pochlubila obrázkem, který láká na blížící se mobilní veletrh MWC v Barceloně. Právě 24. února se máme dočkat představení mobilního zařízení s ohebným displejem, jak demonstruje zmíněná pozvánka.

ohebný mobil

Bohužel nemáme k dispozici další informace a můžeme jen odhadovat na základě tohoto obrázku, co vlastně bude představeno. V případě Samsungu se dočkáme běžného telefonu, který po rozložení nabídne větší displej. Zde tedy bude ukryt, nebo respektive chráněn před možným poškozením při používání.

Huawei se zřejmě vydá opačnou cestou, kdy zařízení bude mít jen jeden displej po obou stranách při složeném stavu. Při rozložení se nám tak bude naskýtat větší zobrazovací plocha. Soudíme tak na základě vyzařování obrazu z vnějšku, jak je ukázáno na obrázku. Můžeme odhadovat, že se bude jednat o podobné řešení, jaké ukázala společnost Royole u svého zařízení FlexPai. Můžeme se ale také mýlit.

Možná se dočkáme jen ukázky konceptu, který nebude hned určen k prodeji. Nebo nás společnost překvapí a rovnou se pustí do prodeje. Jedno je ale jasné, nebude se jednat o levné zařízení.

Zdroj: twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat