reklama

Populární přehrávač VLC se dočká podpory AirPlay

Populární přehrávač VLC se dočká podpory AirPlay
2019-01-16T09:29:48+01:00
• 16. 1. 2019

Společnost VLC tu s námi již nějaký ten pátek je. Tento multimediální přehrávač si oblíbil snad každý, hlavně uživatelé operačního systému Windows. Svou popularitu začal sbírat v době, kdy „frčel“ Windows XP. Vlastně vůbec prvního vydání jsme se dočkali již 1. února v roce 2001. 

VLC si chce své uživatele hýčkat

VLC vyzkoušel snad každý uživatel, který si alespoň jednou chtěl na svém počítači otevřít soubor .avi. VLC přehrávač je velmi populární na desktopových systémech, ovšem v poslední době jej uživatelé hojně používají i na mobilních telefonech – Android, iOS. 

Toho si je samozřejmě tvůrce aplikace moc dobře vědom, proto se společnost rozhodla na letošní konferenci CES 2019 představit nové funkce. VLC oznámilo, že již brzy implementuje do své mobilní aplikace podporu pro AirPlay.

V praxi to bude znamenat, že na svém iOS či Android zařízení budete moci streamovat veškerá videa či filmy přímo do Apple TV. Podpora bude navíc rozšířena i na desktopový operační systém Windows.  V současné chvíli ale není jasné, kdy bude tato funkce zpřístupněna široké veřejnosti.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim