reklama

Podle iOS 12.2 beta se chystají dva nové iPady a iPod touch 7. generace

Podle iOS 12.2 beta se chystají dva nové iPady a iPod touch 7. generace
2019-01-29T18:59:20+02:00
• 29. 1. 2019

Apple to s tablety zkouší znovu rozjet. Nedávno představil iPad Pro se zcela novým designem a technologií Face ID. Jde o poměrně povedený kousek – když se vám zrovna neohne -, ovšem cena jej trochu sráží na zem.

Společnost se právě kvůli tomuto problému údajně chystá představit v pořadí již pátou generaci iPadu mini, která by měla dorazit již v průběhu první poloviny roku 2019. Nikoho nepřekvapí, že jejím hlavním cílem bude zlepšit stávající stav prodejů tabletů.

Kromě toho se ale šušká, že Apple pracuje také na iPodu touch 7. generace. Do jisté míry by se dalo prohlásit, že by se nový a aktualizovaný model do portfolia Applu hodil. Současná 6. generace byla vydána v roce 2015, od té doby americká společnost nepodnikla žádné kroky. iPod touch 6. generace je v prodeji od 6 090 Kč (32 GB varianta). 

Teoreticky by nový iPod touch mohl Applu pomoci v růstu jeho dosavadních služeb. Více iOS uživatelů pro Apple znamená více peněz ze služeb – iCloud, Apple Music, App Store a podobně. V tomto případě by iPod touch cílil na mladé uživatele, kteří ještě nejsou zcela připraveni na chytrý telefon. 

iOS 12.2 odhaluje iPad mini 5 a další překvapení

S těmito informacemi původně přišly zahraniční servery, které se odkazovaly na anonymní zdroje. Nyní se ale na internetu objevil zajímavý příspěvek, konkrétně od vývojáře Steva Troughton-Smith. Ve zveřejněném příspěvku vývojář prohlašuje, že velmi detailně prozkoumal kód operačního systému iOS 12.2. 

V něm zjistil, že Apple s největší pravděpodobností chystá iPad mini 5 a další nový iPad. Kromě toho vývojář dodal, že žádný z těchto tabletů nebude podporovat Face ID, přičemž iPad mini 5 nabídne 9,7palcový displej. 

Mimo jiné byla na internetu zveřejněná dokumentace od Eurasian Economic Commission (EEC), která pojednává o tom, že Apple získal potřebné certifikace pro šest nových iPadů, včetně Wi-Fi a Wi-Fi Cellular. Kódové označení pro tyto modely zní – A2123, A2124, A2153, A2154, A2133, A2152.

Co se iPodu touch sedmé generace týká, měl by být vybaven 4palcovým LCD displejem. Srdcem celého iPodu s největší pravděpodobností bude procesor Apple A8. Na zadní straně zařízení se pak bude údajně nacházet 8megapixelový, přičemž na přední 1,2megapixelový fotoaparát. V současné chvíli není jasné, zda bude vybaven Face ID či Touch ID.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim