reklama

Netflix nechce platit Applu poplatky, rozhodl se zrušit platby skrze iTunes

Netflix nechce platit Applu poplatky, rozhodl se zrušit platby skrze iTunes
2019-01-09T16:13:58+01:00
• 8. 1. 2019

Společnost Apple nezažívá vůbec dobré období. Nejen, že se jeho nové iPhony prodávají hůře, než akcionáři a analytici mysleli, ale také ztrácí svou tržní hodnotu. Na druhou stranu se i na temném období najde trochu pozitiva.

Apple totiž i nadále pokračuje v růstu jeho služeb, které již nyní tvoří jeho značnou část příjmů. Čím dál tím více aplikací se pro iOS a macOS nachází, což je pro společnost s logem nakousnutého jablka velmi dobrým znamením – hlavně pro budoucí vývoj. 

Netflix bojuje proti poplatkům

Spousta společností je v současné době naštvaná na Apple kvůli jeho procentuální části z každého dolaru. Pokud si uživatel zakoupí aplikaci pro iOS či macOS, Apple z každého dolaru získá 30 centů, což je opravdu mnoho. V květnu se tak Netflix rozhodl odstranit možnost, aby uživatelé platili své předplatné přímo prostřednictvím Android aplikace – opět tím dal Netflix najevo, že nesouhlasí s poplatky Obchodu Play. 

Nyní zahraniční server VentureBeat prohlásil, že největší streamovací služba na světě ruší možnost platit předplatné skrze iOS aplikaci. Novinka ale bude k dispozici pouze pro nové členy, nikoliv stávající. Pokud se Apple proti tomuto kroku nijak nevyjádří, mohlo by to znamenat, že chystá svou vlastní streamovací službu pro filmy a seriály. Na druhou stranu se jedná o krok, který bude Apple stát nemalou část peněz – každý cent se počítá.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim