reklama

LG by mohlo představit hodinky s modulárním fotoaparátem

LG by mohlo představit hodinky s modulárním fotoaparátem
2019-01-11T16:22:24+02:00
• 12. 1. 2019
2

Chytré hodinky s implementovaným fotoaparátem na trhu nějaký ten pátek jsou. Ovšem způsob, kterým se společnost LG chystá fotoaparát umístit, je zcela odlišný od konkurenčních výrobců. 

Společnost LG si zaregistrovala nový patent u USPTO (Americký úřad pro ochranné známky a patenty). Ve zveřejněném dokumentu se nachází nákres chytrých hodinek, které jsou vybaveny modulárním fotoaparátem. A právě tento fotoaparát bude možné připojit k řemínku. 

Místo toho, aby výrobce implementoval fotoaparát přímo do hodinek, pravděpodobně si hraje s myšlenkou, že by jej mohli uživatelé připojit dle potřeby. Zmíněné nositelné zařízení by mělo nabídnout takovou konstrukci, díky které bude používání fotoaparátu velmi jednoduché. 

LG má v malíčku dva způsoby připojení

Vzhledem k tomu, že bude fotoaparát umístěn na řemínku, nebudete muset ruku držet v nepříjemné poloze – za předpokladu, že chcete vytvořit snímek. LG má v současné chvíli patentované dva způsoby, jakým fotoaparát připojit.

První možností je použít speciální „ pružinovou sponu“ vybavenou fotoaparátem. Dalším způsobem, jakým fotoaparát připojit, je přidání fotoaparátu přímo do řemínku, viz přiložená fotografie níže. 

Nebude se však jednat o ledajaký fotoaparát. LG jej totiž vybaví umělou inteligencí, která bude  například schopna rozpoznat, kolik kalorií dané ovoce obsahuje. V současné chvíli se samozřejmě jedná pouze o patent, tudíž není jisté, zda se někdy takového produktu skutečně dočkáme. Myšlenka je to ale jistě skvělá.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Sepp Winkler

14. 1. 2019, 14:28

Patent vhodný skôr pre patentové trolovanie…

Jirka Dittrich

13. 1. 2019, 9:58

Jen aby to současná technologie zvládla bez zádrhelů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim