reklama

App Store pobláznil uživatele a během posledního týdne roku vytvořil rekord

App Store pobláznil uživatele a během posledního týdne roku vytvořil rekord
2019-01-09T10:07:09+02:00
• 9. 1. 2019

Společnost Apple každý rok pro nás přináší nové statistiky týkající se jejího obchodu s aplikacemi pod názvem App Store. V současnosti největší americká společnost prohlásila, že zažila další rekordní období. 

Velký nárůst uživatelů a příjmů prožívá Apple od příchodu operačního systému iOS 11, neboť právě s ním přišel i zcela přepracovaný App Store. Dočkali jsme se nového uživatelského prostředí a lepších nabídek aplikací. Pojďme se ale podívat na statistiky, které jsou opravdu zajímavé. 

App Store zažil rekordní týden

Mezi Vánocemi a Silvestrem zákazníci dokázali v App Storu utratit více než 1,22 mld. amerických dolarů za aplikace a hry. Rekordní byl o sobě také Nový rok, během kterého uživatelé utratili neuvěřitelných 322 mil. dolarů – doposud největší rekord činil 300 mil. dolarů. To vše na mobilní platformě iOS. 

App Store zkrátka a jasně zažil rekordní poslední týden v roce. Společnost Apple se dočkala také navýšení příjmů ze služeb (Apple Music, iTunes, iCloud a podobně). Kromě App Storu se rekordu dočkal také iCloud, Apple Pay a služba Search Ads – v současné chvíli není dostupná pro Českou republiku. 

Samozřejmě nikoho nepřekvapí, že nejpopulárnější kategorií se staly Hry. Během posledního týdne roku 2018 bylo staženo velké množství her Fortnite a PUBG. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim