reklama

Google Mapy – designová úprava a doplnění veřejné dopravy

Google Mapy – designová úprava a doplnění veřejné dopravy
2019-01-30T16:19:49+02:00
• 30. 1. 2019

Zdroj: AndroidPolice

Google si stále pohrává se svými aplikacemi a mnohdy vypouští drobné úpravy, kterých si mnohdy ani nevšimnete. Nyní jsme se dočkali jedné designové úpravy a také vylepšení přístupu k veřejné dopravě.

Designová úprava

V rámci aplikací společnosti Google se postupně rozšiřuje Material Design 2.0, což například je vidět u nové verze aplikace Gmail, o čemž jsme vás informovali včera. V rámci Google Map jsme se dočkali taktéž změny, ale jen sekci pro vyhledávání. Došlo na úpravu ikon, rozložení a také barevné podání.

Na prvním snímku obrazovky jde vidět původní verze, kde je více prostoru pro šedou barvu. Další dva snímky pak ukazují design nové verze aplikace, kde opět dostala přednost bílá barva. Jde ale také vidět větší členění a barevné rozlišení jednotlivých položek.

Lepší přístup k veřejné dopravě

V rámci karet podniků a jednotlivých míst získáváme čím dál více informací. Například si můžeme naplánovat návštěvu na dobu, kdy se v daném místě pohybuje méně lidí. Trochu problematičtější je doprava, kdy jen pro zjištění, jak dlouho bude trvat cesta veřejnou dopravou, musíme v podstatě projít procesem plánování.

doplnění veřejné dopravy

Google nyní zavádí informační sekci v rámci karty místa, kde se zobrazují návrhy na veřejnou dopravu. Díky tomu dostanete rychlou představu, jak dlouho by trvala cesta a čím vším byste museli jet. Zatím jsme nezaznamenali dostupnost v Česku, respektive v Praze, ale je možné, že někteří uživatelé již mají tuto novinku.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim