reklama

Google Assistant se pomalinku učí česky a slovensky aktualizováno

Google Assistant se pomalinku učí česky a slovensky [aktualizováno]
2017-07-10T20:20:16+01:00
• 10. 7. 2017
6

Ještě nedávno jsme se mohli radovat z toho, že Google Now začal rozumět češtině a dokonce odpovídal v našem rodném jazyce. Avšak Google pomalinku přechází na novou službu, která se jmenuje Assistant. Zatím fungují obě společně, ale dříve nebo později odejde Google Now do věčných lovišť. Nová asistenční služba ale nerozumí češtině.

Naštěstí je vidět menší pokrok, na který upozorňuje stránka Google Novinky. Pakliže položíte Google Assistant otázku „Umíš česky?“, dostane se vám fádní odpovědi, že se služba stále učí. Nově ale můžete položit jednoduší dotaz (v češtině) a dostane se vám odpovědi, byť v angličtině.

Otázku můžete buď napsat nebo vyslovit. Následně servery zřejmě udělají překlad do angličtiny a výsledek zpracují. Bohužel občas nedojde ke správnému vyhodnocení a asistent se vám omluví, že neumí česky, i tak se to pokusí dohledat informaci na internetu. Jedná se o malý pokrok, ale rozhodně tu nějaký je. V tuto chvíli nelze předvídat jakýkoliv další posun nebo určit, aspoň rámcově, kdy se Assistant dočká plné podpory češtiny. Například u Google Now to trvalo roky.

Aktualizováno

Google Assistant získává menší podporu češtiny a kromě toho se zřejmě začíná učit i slovensky, aspoň soudě podle testů našich čtenářů. Pakliže nemáte asistenta k dispozici, můžete si jej otestovat skrze aplikaci Allo.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Zelych

11. 7. 2017, 7:03
Android aplikace

Že by začínalo mít smysl dávat na hodinky Android Wear 2.0?

Denisa Smékalová

10. 7. 2017, 9:09

Mohu se zeptat, telefon máte daný do češtiny?

Přemysl Vaculík

VIP 10. 7. 2017, 9:11

Ano, je v češtině.

Václav Hlava

10. 7. 2017, 12:30
Android aplikace

A jak lze asistenta aktivovat když je telefon v češtině prosím?

Přemysl Vaculík

VIP 10. 7. 2017, 13:39

Lze jej použít skrz aplikaci Allo.

Dobrý den, já mám Google Assistant v mobilu přes beta verzi Služeb Google, ale telefon musí mít jako systémový jazyk nastavenou angličtinu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim