reklama

Apple zaznamenal pokles příjmů, již nyní chystá lepší ceny produktů

Apple zaznamenal pokles příjmů, již nyní chystá lepší ceny produktů
2019-01-31T06:25:27+01:00
• 30. 1. 2019
4

Společnost Apple je na tom s financemi čím dál tím hůře. A podle indícií na tom nebude lépe ani v průběhu letošního roku. Pojďme se společně podrobně podívat na finanční stav Applu za první čtvrtletí.

Apple má problém s prodeji iPhonů

Zisk společnosti s logem nakousnutého jablka v prvním fiskálním čtvrtletí měl tendenci klesat. Za toto období dokázal Apple vydělat „jen“ 19,97 mld. amerických dolarů, přičemž ve stejném období loňského roku na tom byl o něco lépe – 20,07 mld. dolarů. Celkové příjmy se pak snížily o pět procent na 84,3 mld. amerických dolarů. 

Samotný Tim Cook, tedy CEO společnosti Apple, své investory varoval, že další pokles příjmů očekávají i v tomto čtvrtletí. Za klesajícími příjmy údajně stojí malá poptávka po nových iPhonech, hlavně v Číně, což je největší trh na světě. 

O této skutečnosti však Apple informoval o něco dříve, a to prostřednictvím své tiskové zprávy, kterou předložil svým investorům a široké veřejnosti. Původně americká společnost očekávala příjmy mezi 89 až 93 mld. dolarů. Jestliže bude vše pokračovat podobným tempem, druhé fiskální čtvrtletí bude pro Apple také špatné. V tomto období totiž očekává příjmy ve výši 55 až 59 mld. dolarů, což je o něco méně než informovali analytici – ti hlásili příjmy okolo 61 mld. dolarů.

Podle zahraničních serverů nyní Apple přehodnocuje plánování cen produktů, neboť doposud ceny převáděl z amerického dolaru, což produkty v některých zemích značně prodražilo. Apple se údajně chystá vrátit k časům, kdy iPhone odpovídal místním cenám. 

Zdroje: fonearena.com, 9to5mac.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Richard Fabián

30. 1. 2019, 17:58
Android aplikace

Apple narazil na cenové stropy a natahování zákazníků o co nejvíce $ pokračuje v nižší rovině. Je krásné sledovat na na své ovce s**e a ony mu to ještě žerou přímo od zadku……

Apple ma na krku dalsi skandal s odpocuvanim!!!

Přemysl Vaculík

VIP 30. 1. 2019, 13:00

To není odposlouchávání, je to chyba v aplikaci/systému, proto nyní služba nefunguje a řeší se náprava.

No ona ta chyba mohla právě za to, že mohl být člověk odpouslachaván. Nicméně, včera jsem po dlouhé době viděl zprávy na nově nebo primě a tam problém opravdu nehorázně zveličili..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim