reklama

Auta Mercedes-Benz nabídnou klidnější trasu, pokud bude řidič vystresovaný CES

Auta Mercedes-Benz nabídnou klidnější trasu, pokud bude řidič vystresovaný [CES]
2019-01-13T10:51:54+02:00
• 13. 1. 2019
1

Garmin oznámil novou spolupráci se společností Daimler AG, která přinese novinky pro auta značky Mercedes-Benz. V dohledné budoucnosti se dočkáme speciální verze chytrých hodinek Garmin vívoactive 3 GPS, které ponesou značku Mercedes-Benz. Budou primárně určeny pro majitele těchto aut. Nepůjde jen o další produkt s logem Mercedes-Benz, samotná auta budou propojena s hodinkami, což přinese nadstandardní funkce.

Garmin a Mercedes-Benz

Samotná spolupráce se bude více týkat projektu Fit & Healthy. Hodinky jako takové budou zaznamenávat srdeční tepovou frekvenci a úroveň stresu řidiče, na což se budou přenášet data do palubního systému auta. Na základě vyhodnocení bude systém v autě přizpůsoben tak, aby se řidiči snížila úroveň stresu.

V první řadě se například změní osvětlení, případně grafika na displejů, případně na ukazatelích. Kromě těchto drobných změn se dočkáme i nabídky výhodnější trasy v navigačním systému. Pokud bude řidič vystresovaný, systém by měl nabídnout klidnější trasu do cíle.

Bude se jednat o možnost, takže se řidič nemusí být, že by došlo ke změně trasy jen kvůli tomu, že má zvýšenou úroveň stresu. Jedná se o celkem zajímavou možnost v době, kdy se agresivita řidičů zvyšuje. Pakliže systém nabídne klidnější trasu a úroveň stresu řidiče se bude snižovat, může to mít pozitivní dopad na zdraví. Ostatně stres způsobuje dost zdravotních komplikací.

Je jasné, že je novinka dostupná movitějším řidičům nebo zákazníkům. Pakliže se projekt setká s úspěchem, mohli bychom se dočkat rozšíření, třeba i v rámci konkurence.

Tip na článek zveřejnil .

Zdroj: garmin.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak to ridic pak nemusi ani kupovat dalnicni znamku :-D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim