reklama

Apple má patent na senzor detekující škodlivé plyny

Apple má patent na senzor detekující škodlivé plyny
2019-01-26T12:27:12+02:00
• 26. 1. 2019

Společnost Apple si nechala registrovat zbrusu nový patent, který demonstruje způsob, jakým by mohly mít budoucí produkty (iPhone, iPad či Apple Watch) vestavěné senzory pro detekci škodlivých či jedovatých plynů (například CO, což je oxid uhelnatý). 

Patent demonstruje schéma „miniaturního zařízení pro snímání plynu uzavřeného v krytu“. Pokud jde o slovíčko „uzavřeného“, bavíme se zde konkrétně o Apple Watch. Na samotné fotografii níže si tak můžete všimnout chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka, které jsou vybaveny právě tímto senzorem. 

Apple musí vyvinout speciální technologii

Technologie pro čištění vzduchu se v posledních deseti letech neuvěřitelným způsobem změnila, respektive zdokonalila. Například společnost Tesla pro své vozy vyvinula speciální filtr HEPA, který zachytává mikročástice vzduchu, jež by mohly být životu nebezpečné. 

Voděodolné detektory kouře samozřejmě na trhu existují, jsou však stále poměrné velké. Bude tedy nějaký čas trvat, než společnost Apple dokáže vyvinout technologii potřebnou pro zmenšení. Navíc nasazení dalšího fyzického senzoru by změnilo tloušťku daného zařízení. Kromě toho je vysoce pravděpodobné, že by Apple nemusel ze začátku u produktu zanechat odolnost vůči vodě, tzv. certifikaci IP68.

Na druhou stranu je pravděpodobné, že bychom se senzoru pro detekci škodlivých či jedovatých plynů mohli v budoucím iPhonu či Apple Watch skutečně dočkat. Myslíte si, že by takový senzor v mobilním telefonu či chytrých hodinkách mohl být životu prospěšný?

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim