reklama

App Store vývojářům vydělal přes 120 mld. dolarů

App Store vývojářům vydělal přes 120 mld. dolarů
2019-01-30T14:29:15+01:00
• 30. 1. 2019

Společnost Apple odstartuje Entrepreneur Camp ve svém novém sídle v Cupertinu. Do této akce bylo pozváno jedenáct společností, které se soustředí na vývoj mobilních aplikací. Nejedná se ale o klasické společnosti, nýbrž o firmy, které vedou jen ženy. 

Pozvané společnosti budou mít jedinečnou příležitost potkat se s vedením Applu a dalšími zaměstnanci. Kromě toho se zúčastní nemalé řady workshopů. Apple navíc při této příležitosti zveřejnil nová čísla týkající se příjmů App Storu. 

App Store je zlatým dolem

Od 10. prosince 2008, tedy od příchodu tohoto obchodu s aplikacemi na trh, dokázala společnost Apple vývojářům vydělat přes 120 mld. amerických dolarů. Jinými slovy, App Store se pro vývojáře stal zlatým dolem. 

Příjmy z App Storu, respektive iOS, aplikací neuvěřitelně rychlým tempem rostou, přičemž za posledních 12 měsíců bylo vygenerováno více než 30 mld. dolarů. Apple navíc v červnu loňského roku (na WWDC) prohlásila, že 100 mld. dolarů vrátil vývojářům. 

Společnost Apple do této statistiky počítá pouze přímé příjmy, mezi které patří placené stahování, nákupy v aplikacích a odběry. Vývojáři ale mohli vygenerovat mnohem více příjmů, například prostřednictvím reklam a podobně. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim