reklama

OnePlus 5G bude stát o 200 až 300 dolarů více aktualizováno

OnePlus 5G bude stát o 200 až 300 dolarů více [aktualizováno]
2018-12-06T06:59:39+00:00
• 6. 12. 2018
Thumbnail

Aktualizováno 6. 12.

V rámci konference společnosti Qualcomm věnované 5G sítím a novému procesoru Snapdragon 855 jsme se dočkali zajímavých informací od OnePlus. Přímo CEO společnosti Pete Lau potvrdil, že se chystá top model s podporou 5G technologie, což znamená, že novinka bude mít v sobě nový procesor.

Zároveň v rozhovoru pro The Verge uvedl, že v tuto chvíli nehledí na cenu a je docela možné, že OnePlus 5G bude stát o 200 až 300 dolarů více než běžný model s podporou 4G (LTE). Cena by se tak mohla pohybovat kolem 21 000 Kč. Nový top model by měl být zároveň prvním zařízením v Evropě, který bude podporovat novou generaci mobilních sítí.

Vyšší cena zde nebude jen kvůli novému procesoru, ale také kvůli konstrukci a dalším součástkám. Už jen samotné integrování nových antén a modemů je poměrně náročný úkol. Nejen OnePlus bude muset změnit konstrukci zařízení a najít způsob integrace.

Fanoušci této značky se ale nemusí obávat, že by se na trh nedostal cenově dostupnější model. Kromě 5G mobilu bude k dispozici i OnePlus 7, zřejmě taktéž se Snapdragonem 855, ale nebude obsahovat podporu 5G. Cena by v tomto případě měla být zachována v porovnání s OnePlus 6T.

Původní článek 14. 11.

Společnost OnePlus vám nemusíme nijak představovat. Své dobré jméno si na trhu vytvořila hlavně svými skvělými telefony, které nabízela a stále nabízí za velmi nízký peníz (v poměru cena a výkon). 

Ovšem ale i OnePlus musí mít jasný cíl, kterého chce dosáhnout. Nyní by měla firma dosáhnout na jeden ze svých hlavních cílů pro příští rok. Na své tiskové konferenci totiž OnePlus uvedlo, že v roce 2019 představí první zařízení kompatibilní s 5G sítěmi. Ve svém prohlášení však výrobce tvrdí, že telefon nebude nástupcem modelu OnePlus 6T. 

OnePlus chystá 5G telefon

Hlavním důvodem by údajně měla být vyšší cena. Implementace 5G podpory není v současné době levnou záležitostí, což se samozřejmě někde projevit musí. Společnost tedy své první zařízení s podporou 5G sítí uvolní vedle současných modelů, přičemž nabídne vyšší cenu a další funkce navíc. 

S největší pravděpodobností dojde k použití nového názvu, což není neobvyklé. Již v minulosti jsme se například dočkali OnePlus X. Nyní je ale otázka, jak se bude novinka jmenovat. Název OnePlus 5G asi nebude použit, jelikož by to bylo matoucí. Je tak možné, že se dočkáme zcela nového označení.

Příští rok tedy můžeme očekávat OnePlus 7 a OnePlus 7T, přičemž bude uvolněna speciální edice s vyšší cenou a novým názvem. Zajisté se nějaké informace dozvíme v předstihu od OnePlus.

Zdroje: androidandme.com, androidcentral.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit