Obchod Play v tmavších barvách a s novými funkcemi

Obchod Play v tmavších barvách a s novými funkcemi
2018-12-20T10:23:47+02:00
• 20. 12. 2018

Jestliže jste dnes otevřeli aplikaci Obchod Play, možná jste si všimli, že se něco změnilo, ale třeba jste netušili co. Google provedl změnu barev. Z původních pestřejších se přešlo na tmavší odstíny, jak můžete vidět na srovnání níže. Na běžných LCD displejích se nebude jednat o markantní změnu, ale na AMOLED panelech změna bude citelnější. Ale nejedná se o jedinou novinku, kterou můžete mít již nyní k dispozici.

Otázky u recenzí

Google se již nějakou dobu dotazuje v Google Mapách na některé informace u objektů, restaurací, firem atd. V podstatě se vás zeptá, jestli nějaké tvrzení je pravdivé, či nikoliv. Případně nabízí možnost označit, že aktuálně nevíte. Díky tomu získává cenná data a může zlepšovat výsledky. Nyní podobný systém přichází do Obchodu Play, zřejmě jako testovací funkce.

U recenzí v Obchodu Play se můžete setkat s otázkami, kdy máte potvrdit či vyvrátit nějaké tvrzení o aplikaci či hry. Nová sekce se nachází na detailu aplikace či hry, hned pod možností vložení vlastního hodnocení.

Informativní karty o akcích

Aplikace a hry mnohdy musí sáhnout po notifikacích, aby byl uživatel informován o slevách nebo speciálních akcích. Bohužel jsou takové informace určeny jen pro ty, co mají danou položku nainstalovanou. Nyní Google dává možnost zobrazit akce přímo na detailu aplikace či hry, díky čemuž může případný zájemce být nalákán, že se aktuálně odehrává nějaká marketingová kampaň nebo speciální událost. Tuto novinku zřejmě nejvíce využijí aplikace s předplatným a hry samotné.

Jedna bezpečnostní funkce navíc?

Obchod Play se dočkal dalších drobných grafických změn, ale mimo to přibyla v nastavení jedna položka. Ta se jmenuje „Chránit mé aktualizace“ a ze samotného popisu by měl Obchod Play zabezpečit aplikace tak, aby nedošlo k aktualizaci skrze jinou aplikaci.

Jak uvádí web AndroidPolice, ani po aktivaci není znemožněno instalování z neznámých zdrojů, například instalace staženého APK balíčku. Zřejmě se funkce netýká akcí, kdy jsou prováděny samotnými uživateli. Napadá nás tedy případ, kdy máte v telefonu například alternativní obchod s aplikacemi a tato funkce zabrání, aby nedošlo k aktualizaci jiné aplikace mimo Obchod Play. Na objasnění si budeme muset počkat. V tuto chvíli byste měli mít tuto novou funkci v základu deaktivovanou a musíte aktivaci provést ručně v nastavení.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat