reklama

Google na nákupech, koupil „Where is my Train?“

Google na nákupech, koupil „Where is my Train?“
2018-12-11T06:49:32+02:00
• 11. 12. 2018

Společnosti si ulehčují práci nákupem jiných firem a řešení. Nejenže ušetří čas vývojem vlastního řešení, ale zároveň získají mnohdy cenné týmy. Tato strategie není cizí ani Googlu. Tentokrát koupil společnost Sigmoid Labs, na jejímž kontě je aplikace „Where is my Train?“.

Unikátní aplikace pro veřejnou dopravu

Google nabízí ve svých Mapách informace o veřejné dopravě, samozřejmě pod podmínkou, když získá potřebná data. Uživatelům díky tomu nabízí možnost lepšího navigování i za použití autobusů, vlaků atd. Trochu komplikovanější je ale zobrazování aktuální informace, kde se aktuálně nacházíte, pakliže jste již v nějakém dopravním prostředku. Zřejmě z tohoto důvodu se zalíbila aplikace „Where is my Train?“.

V první řadě je nutné říci, že aplikace působí jen na indickém trhu a soustřeďuje se na tamější vlaky. „Where is my Train?“ dokáže zobrazovat aktuální polohu vlaků i bez internetového připojení, bez GPS lokalizace a navíc funguje zcela v offline režimu. Na svém kontě má přes 10 miliónů stažení.

Google nejenže koupil společnost a aplikaci, ale také dochází k přesunutí celého týmu pod křídla Googlu. Samotná cena nebyla zveřejněna, ale odhaduje se, že Google utratil přibližně 35 miliónů dolarů. Zatím nelze předpovídat, co Google s aplikací a s týmem zamýšlí, ale je možné, že integruje vyvinuté technologie do své služby Google Mapy.

Zdroj: androidcentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat