reklama

Apple si nechal podat další patent pro AirPower

Apple si nechal podat další patent pro AirPower
2018-12-20T14:36:18+01:00
• 20. 12. 2018

Už je to rok a kousek, kdy nám Apple představil skvělou bezdrátovou nabíječku AirPower. Dalo by se říci, že se na oko jednalo o (r)evoluční podložku, neboť její hlavní předností je nabíjení až tří zařízení najednou. Problém však je, že ani po celém roce není na trhu ve volném prodeji.

Apple však nyní před Vánoci získal hned 37 patentů. Mezi nejzajímavější patenty se samozřejmě týkají iPhonu, přesněji iPhonu s displejem na obou stranách. Dočkali jsme se dokonce patentů týkající se právě bezdrátové nabíječky AirPower. 

V tomto článku se nebudeme věnovat iPhonům, ale právě zmíněné podložce. Ta je totiž v současné chvíli nejzajímavějším tématem, neboť se o ní společnost s logem nakousnutého jablka nezmínila přes rok a půl. 

AirPower pravděpodobně již brzy

Apple si nechal podat zcela novou patentovou přihlášku pro svou nabíječku AirPower. Nový patent pojednává o jakési povaze dat. Velmi jednoduše řečeno, data budou sdílena pouze na nabíjecích se produktech. 

V praxi to bude znamenat, že se skrze bezdrátovou nabíječku budou přenášet (sdílet) jen takové informace, které o samotném uživateli neřeknou vůbec nic. Možná právě tady byl celý kámen úrazu. Podle spekulací se totiž zdá, že Apple musel celou nabíječku od základu předělat, a to právě kvůli bezpečnosti dat. 

Jen nás tedy mrzí, že jsme se nedozvěděli žádné konkrétní nebo alespoň předběžné datum uvolnění na trh. V současné chvíli tak můžeme pouze doufat, že se nabíječky AirPower dočkáme.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim