reklama

Xiaomi spolupracuje s IKEA na chytré domácnosti

Xiaomi spolupracuje s IKEA na chytré domácnosti
2018-11-29T11:29:20+01:00
• 29. 11. 2018
1

Čínská společnost Xiaomi velmi intenzivně investuje do vývoje AI (Artifical Intelligence) a loT (Internet of Things). Aby se společnost mohla vývoji věnovat ještě o něco více, začíná budovat zcela nové sídlo ve Wuhanu, kde bude celý vývoj AI pokračovat. Navíc se uskutečnila konference AIOT Developer Conference, kde Lei Jun představila nové technologie. Lei Jun věnovala velkou část své řeči umělé inteligence (AI) a loT (Internet of Things). V tomto případě se ale nevěnoval jen vývoji, ale hlavně dopadu těchto technologií na budoucnost. Kromě toho došla řeč také na strategický vývoj AI a loT. 

Xiaomi s IKEA pracují na nových produktech

Společnost Xiaomi spolupracuje s IKEA, což je největší nábytkářský řetězec na světě. IKEA se s Xiaomi podílí na výrobě chytrých zařízeních pro domácnosti. A právě chytrá domácnost je pro platformu Xiaomi loT jako dělaná. Samozřejmě se doposud neobjevily detaily spolupráce, ovšem předpokládá se, že bychom se prvních chytrých produktů měli dočkat již v průběhu prosince letošního roku.

Xiaomi je v současné době největším dodavatelem loT na světě, neboť jeho prodeje činí více než 1,7 %. Na druhém místě se umístil Apple s 0,9 %, přičemž za ním Google s 0,6 %. Díky spolupráci s IKEA získá čínský výrobce další způsob prodeje. Zákazník by tak mohl získat přístup k širšímu spektru zařízení za relativně nízkou cenu. Zdá se tedy, že Xiaomi je skutečně na správné cestě a investují do správných technologií. 

Zdroje: gizmochina.com, phonandroid.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Hošek

29. 11. 2018, 22:42
Android aplikace

Jen tak dál… Xiaomi

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim