reklama

Xiaomi spolupracuje s IKEA na chytré domácnosti

Xiaomi spolupracuje s IKEA na chytré domácnosti
2018-11-29T11:29:20+01:00
• 29. 11. 2018
1

Čínská společnost Xiaomi velmi intenzivně investuje do vývoje AI (Artifical Intelligence) a loT (Internet of Things). Aby se společnost mohla vývoji věnovat ještě o něco více, začíná budovat zcela nové sídlo ve Wuhanu, kde bude celý vývoj AI pokračovat. Navíc se uskutečnila konference AIOT Developer Conference, kde Lei Jun představila nové technologie. Lei Jun věnovala velkou část své řeči umělé inteligence (AI) a loT (Internet of Things). V tomto případě se ale nevěnoval jen vývoji, ale hlavně dopadu těchto technologií na budoucnost. Kromě toho došla řeč také na strategický vývoj AI a loT. 

Xiaomi s IKEA pracují na nových produktech

Společnost Xiaomi spolupracuje s IKEA, což je největší nábytkářský řetězec na světě. IKEA se s Xiaomi podílí na výrobě chytrých zařízeních pro domácnosti. A právě chytrá domácnost je pro platformu Xiaomi loT jako dělaná. Samozřejmě se doposud neobjevily detaily spolupráce, ovšem předpokládá se, že bychom se prvních chytrých produktů měli dočkat již v průběhu prosince letošního roku.

Xiaomi je v současné době největším dodavatelem loT na světě, neboť jeho prodeje činí více než 1,7 %. Na druhém místě se umístil Apple s 0,9 %, přičemž za ním Google s 0,6 %. Díky spolupráci s IKEA získá čínský výrobce další způsob prodeje. Zákazník by tak mohl získat přístup k širšímu spektru zařízení za relativně nízkou cenu. Zdá se tedy, že Xiaomi je skutečně na správné cestě a investují do správných technologií. 

Zdroje: gizmochina.com, phonandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Petr Hošek

29. 11. 2018, 22:42

Jen tak dál… Xiaomi

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat