reklama

Samsung potvrdil rekordní čtvrtletí a příchod skládacích telefonů

Samsung potvrdil rekordní čtvrtletí a příchod skládacích telefonů
2018-11-01T15:44:38+01:00
• 1. 11. 2018

Jihokorejský technologický gigant Samsung se pochlubil se svými čtvrtletními finančními výsledky za letošní rok. Samsung na své tiskové konferenci prohlásil, že dosáhl nového čtvrtletního maxima, čímž překonal svůj současný rekord. 

Nešlo ale o pouhý prodej smartphonů, které pomohly společnosti dosáhnout takových výsledků, ačkoliv Samsung uvedl, že právě jeho vlajkové lodě se v tomto období dočkaly solidního zájmu ze strany zákazníků. 

Nedůležitější informace z tiskové konference jsou však výhledy do budoucna, tedy do následujícího čtvrtletí a příštího roku 2019. Společnost Samsung totiž potvrdila, že pracuje na příchodu skládacích telefonů, a dokonce také telefonů s podporou nejnovější bezdrátové sítě 5G. 

Samsung zažívá skvělé časy, ale je opatrný

Samsung za třetí čtvrtletí tohoto roku dokázal vydělat 64,46 mld. amerických dolarů, což představuje nárůst o 5,5 % oproti loňskému roku a provozní zisk o 17,97 mld. amerických dolarů (nárůst o 20,9 %). Technologický gigant je však velmi opatrný, proto se již nyní soustředí na následující období a rok 2019. 

Produkty, jako jsou paměťové karty a OLED panely, přinesly ve třetím čtvrtletí velmi mnoho financí – v příštím čtvrtletí však paměťové karty nebudou tolik finančně přínosné. Naopak OLED panely zůstanou minimálně stejně přínosné. Samsung totiž prohlásil „OLED panely budou podobně finančně výdělečné, a to díky pokračující vysoké poptávce velkých partnerů“ – jinými slovy, Apple u svého největšího rivala nakupuje opravdu velké množství displejů pro svou řadu iPhone XS.

Prodej smartphonů se sice v příštím čtvrtletí zvýší, ovšem v důsledku silnějších marketingových kampaní se očekává pokles zisku. Největšími tahouny se prý stanou modely Galaxy A7 a Galaxy A9, které reprezentují střední třídu.

Příští rok už je ale přeci jen zajímavý, tedy alespoň z pohledu novinářů a koncových zákazníků. Během roku 2019 se totiž dočkáme prvních skládacích telefonů s logem jihokorejského výrobce. Prvním modelem by se měl stát Galaxy F s podporou 5G sítí. Telefon bude vůbec poprvé odhalen na konferenci SDC19.

Zdroj: bgr.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat