Samsung nabídne ultrasonické čtečky i ve střední třídě

Samsung nabídne ultrasonické čtečky i ve střední třídě
2018-11-08T17:42:11+02:00
• 8. 11. 2018

Rok 2018 jednoznačně patří zmenšování rámečků kolem displeje, výřezům pro foťáky a jiné senzory a také čtečkám otisků prstů přímo v displeji. Zatímco Apple kompletně přešel na rozeznávání obličeje, otisk prstu je stále v kurzu a příští rok se dočkáme většího množství mobilů s touto technologií. Již nějakou dobu se spekuluje, že právě nadcházející top model od Samsungu bude disponovat touto technologií. Hlavním dodavatelem má být Qualcomm.

Qualcomm jako dodavatel i pro střední třídu

Společnost Qualcomm představila svou ultrasonickou technologii pro čtení otisků prstů již v roce 2015. Přičemž se objevilo jen pár modelů, které nabídly tuto technologii – LeTV Max Pro nebo Xiaomi Mi5s. Ačkoliv Qualcom sliboval, že nová čtečka může být umístěna pod displejem, tak do této chvíle jsme se takového smartphonu nedočkali. Až novější generace je kompletně připraveno na takové nasazení. Dle interních informací Qualcomm podepsal kontrakt se Samsungem.

Samsung „ukázal“ ohebný smartphone

Nejenže se má smlouva týkat top modelových řad Galaxy S a Galaxy Note, ale také se mají ultrasonické čtečky objevit u střední třídy. Zatím není jasné, kterých mobilů se to má týkat, ale v podání Samsungu dojde k většímu nasazení této technologie. Dá se počítat, že se brzy přidají další společnosti.

ultrasonické čtečky

Ultrasonická technologie má svá omezení, ale lze ji použít i širšího spektra materiálů a lze ji nasadit i u různých displejů, které splňují určité fyzické vlastnosti, například tloušťku. Aktuálně se ale více používají optické senzory pro čtení otisků prstů, ale zde je nutné, aby zobrazovací panel byl typu OLED/AMOLED. Právě v této sféře má působit společnost Goodix vlastněná firmou Mediatek.

Právě Goodix má dodávat technologii optických čteček výrobcům jako Lenovo, Huawei, Xiaomi, Vivo atd. V příštím roce se tedy dočkáme konkurenčního boje a výrobců mobilů nasadí v širším měřítku čtečky otisků prstů v displejích. Například Qualcomm stále pracuje na snížení výrobních nákladů. Možná se tak dočkáme v roce 2020 podobných technologií i v daleko levnějších mobilech.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat