reklama

LG si pohrává s nahrazením výřezu v displeji

LG si pohrává s nahrazením výřezu v displeji
2018-11-07T14:04:04+02:00
• 7. 11. 2018
2

Každý rok se objevují náznaky, co nás čeká v tom dalším. V současnosti výrobci stále pokračují v minimalizaci rámečků kolem displeje, přičemž hledají cesty v umístění přední kamery. Zatímco se objevují mobily s mechanickým řešením tohoto problému (viz Honor Magic 2), tak se již v tomto roce objevily náznaky, že by možnou cestou byla úprava displeje. Nyní poodhaluje i LG, s jakým designem si tento výrobce pohrává.

LG a díra v displeji

Jihokorejská společnost patří mezi firmy, které se vydaly cestou výřezu v displeji (notch). To ale nemusí dlouho trvat, jelikož si tento výrobce pohrává s myšlenkou vytvoření díry do displeje, kde by byly umístěny kamery. Samozřejmě se nebude jednat o jedinou součástku v tomto prostoru. Dá se počítat se senzory a reproduktorem, byť i zde existuje řešení, jak vše ukrýt pod displej. Jen se jedná o nákladnější technologie, které ještě nejsou doladěny.

V případě LG zde máme patentovou přihlášku, která poukazuje na design otvoru v displeji. Ve výsledku by to znamenalo, že kolem sestavy kamer by se nacházel zobrazovací panel. Jedná se tak vlastně o pozvolnou evoluci „záseku“ do displeje. LG si ale pohrává se zakřivením panelu, i s umístěním samotného otvoru, jak je vidět na obrázcích z patentové přihlášky.

Nyní je tedy otázka, jestli si LG jen patentovalo myšlenku, nebo se skutečně pokusí vyrobit takový smartphone. Pokud se potvrdí, že se takové zařízení představí, tak se možná bude jednat o závod, kdo uvede toto řešení do praxe. Mezi konkurenty mohou být společnosti jako Huawei nebo Oppo, které si pohrávají s podobným konceptem.

Zdroje: gsmarena.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mirek Bartl

VIP 9. 11. 2018, 20:43

Jak vidim tak Samsung a LG maji stejny napad, jen skoda ze je to spatnej napad a opet slepa ulicka.

Martin Jeřábek

7. 11. 2018, 18:09

LG na to má a doufám že G8 to tak bude mít.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim