reklama

Huawei si pohrává s nahrazením výřezu v displeji

Huawei si pohrává s nahrazením výřezu v displeji
2018-07-20T09:29:18+02:00
• 20. 7. 2018

V roce 2017 se objevily první smartphony s výřezem v displeji, v kterém najdeme senzory, kameru a reproduktor. Dnes můžeme konstatovat, že za rozšířením tohoto trendu stojí společnost Apple, tak prvními firmami, které nasadily tento design, byly Essential a Sharp. Nyní tento prvek najdeme u mnoha výrobců a někteří se teprve chystají. I společnost Huawei má ve svém portfóliu modely, které mají nakousnutý displej. Nyní si ale tento čínský gigant pohrává s myšlenkou, který by mohla nahradit výřez v displeji.

Výřez bude nahrazen dírou?

Objevují se informace, že by si společnost Huawei měla pohrávat s jiným zakomponováním kamery na přední straně. Místo výřezu v zobrazovacím panelu by se mohla objevit přímo a doslova díra v displeji, která by obsahovala kameru. V podstatě by kamera byla obklopena displejem, a to ze všech stran.

Jedná se o celkem ambiciozní pojetí přední kamery, ale jestli je praktické, o tom pochybujeme. Sice by se společnost mohla chlubit ještě lepším využitím přední strany, ale na druhou stranu to bude obnášet kompromisy v oblasti softwaru. Sice zde bude displej kolem kamery, ale k čemu bude tento prostor využit? Představte si, že sledujete video přes celý displej a v jedné části bude černý „flek“. Zrovna esteticky to nebude působit.

Co se týče ostatních senzorů, tak je lze nahradit jinými technologiemi, jež lze integrovat pod displej. Asi nejvhodnější technologií, jak umístit kameru na přední stranu, je skrytí pod speciální poloprůhledný displej. S touto technologií má ale nejvíce zkušeností Samsung. Bohužel ani v jeho případě nelze tvrdit, že by měl vše připraveno. Zde je zapotřebí investovat nemalé prostředky, aby takový zobrazovací panel vznikl.

Huawei ale není jedinou společností, která si pohrává s myšlenkou proděravění displeje pro umístění přední kamery. Již dříve jsme zaznamenali, že o něčem podobném uvažuje Samsung. Samozřejmě je otázka, jestli vůbec vznikne takové zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat