Gboard zapojuje AI do návrhů emoji, nálepek a GIFů

Gboard zapojuje AI do návrhů emoji, nálepek a GIFů
2018-11-13T12:44:10+02:00
• 13. 11. 2018
1

V poslední době jde krásně vidět, jak se snaží Google zapojovat umělou inteligenci, strojové učení a obdobné techniky do všech součástí svých systémů. Nyní podobná novinka přichází i do klávesnice Gboard pro Android. Zde se Google snaží zjednodušit konverzaci za pomocí umělé inteligence (AI).

Gboard bude sledovat konverzaci

Samotné spaní textu někdy nedokáže kompletně vyjádřit pocit uživatele. Aby bylo jasnější, jak konkrétně myslíme to, co napíšeme, využíváme emoji, nálepky a animované obrázky (GIF) pro přesnější vyjádření pocitů či nálady. V tomto ohledu se nám nabízí neskutečné množství nejrůznějších emoji a také hlavně GIFů. Najít ten správný je někdy otázkou dlouhého hledání. Právě proto Gboard bude sledovat konverzaci, na základě které se pokusí navrhnout třeba emoji.

Samozřejmě zde vzniká obava ohledně odesílaných dat, ale i na tomto Google zapracoval. Veškeré zpracování návrhů probíhá na samotném zařízení a nedochází k odesílání dat na servery Googlu. Zde se tedy vyplatí, pokud je smartphone vybaven o patřičné čipy na zpracování úkolů spojených s umělou inteligencí. Není to ale podmínkou. Systém si umí poradit.

V tuto chvíli je novinka dostupná u anglického jazyka, ale v dohledné době dojde k rozšiřování. Kdy se dočká čeština, není zatím známo.

Jak často používáte emoji, nálepky a animované obrázky (GIF)?

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

14. 11. 2018, 13:23

Keby tak radšej pridali len ručné prepínanie jazykov. Používam slovenčinu a angličtinu a stačí použiť jediné slovo, ktoré je v oboch a jazyk sa mi samovoľne prepne, kým nezadám klikaním ďalšie slovo, používam písanie ťahom. Smajly používam len základné a nálepky sú zhovädilosť. BTW na staršom zariadení sa vďaka týmto blbostiam klávesnica spúšťa aj 5 sekúnd…

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat