reklama

Avast představil Mobile Security pro iOS

Avast představil Mobile Security pro iOS
2018-11-21T15:59:55+01:00
• 21. 11. 2018

Společnost Avast není třeba nijak podrobněji představovat. Firma se proslavila nejen u nás, tedy v České republice, ale také v zahraničí. Není se čemu divit, nabízí velmi kvalitní ochranu proti různému malwaru a podobně. Doposud však kvalitní ochranu nabízela pouze pro počítače a zařízení se systémem Android.

Avast představil novou mobilní aplikaci pro iPhony

Avast totiž oznámil zcela novou mobilní aplikaci Avast Mobile Security. Jedná se o aplikaci, která je k dispozici nejen pro telefon, ale také tablety s operačním systémem iOS. Dle slov Avastu, aplikace poskytuje veškerou ochranu, kterou uživatelé iPhonu a iPadu potřebují.

„Panuje přesvědčení, že uživatelé iPhonů a iPadů jsou imunní vůči bezpečnostním rizikům, ale ve skutečnosti tomu tak není. Každé mobilní zařízení je ohroženo, bez ohledu na to, na jakém operačním systému běží, ať už síťovým útokem, nechtěným sledováním  nebo narušením soukromí,“ popisuje hlavní produktový manažer v mobilní divizi Avastu Gagan Singh a dodává: „Mobilní telefony používáme denně pro vyřizování osobních i pracovních věcí, a proto je víc než dřív důležité, aby byly bezpečné a chránily naše soukromí, bez ohledu na operační systém. Naše nová bezpečnostní aplikace přináší funkce, které komplexně pokryjí všechny bezpečnostní potřeby uživatelů.“

K dispozici je ochrana identity, kdy zadáte váš email a aplikace zjistí, zda se náhodou nenachází v databázi uniklých hesel. Další dostupnou funkcí ve verzi zdarma je možnost uzamknout fotky do trezoru a ověření bezpečnosti Wi-Fi sítě. Prémiovou funkcí je pak VPN síť pro bezpečnější surfování na veřejných Wi-Fi sítích.

Aplikace Avast Mobile Security for iOS je k dispozici ke stažení zdarma v Apple App Store s možnostmi předplacení Premium za 129 Kč/měsíc nebo 539 Kč/rok. Je k dispozici v češtině, angličtině, portugalštině, francouzštině, španělštině, ruštině, němčině, italštině, holandštině a japonštině.

Bezplatná verze Avast Mobile Security poskytuje uživatelům

  • Ochrana identity: upozorní uživatele, pokud byly odcizeny jejich přihlašovací údaje, jako například heslo k e-mailovému účtu, ale i například hesla k jejich oblíbeným službám, které tento e-mail využívají pro přihlášení. V bezplatné verzi mohou uživatelé používat tuto funkci pro jeden účet, v prémiové je možné přidávat neomezený počet e-mailových účtů. Tato funkce kontroluje největší úložiště kradených přihlašovacích údajů na temném webu, což znamená více než 9 milionů online účtů z tisíců napadených webových stránek. Ve srovnání s konkurencí, která pokrývá jen několik stovek zdrojů, jde o největší databázi svého druhu, která se s každým novým narušením dat aktualizuje.
  • Wi-Fi test bezplatná funkce, která více způsoby ověří, zda je Wi-Fi síť bezpečná, a upozorní uživatele na případné zranitelnosti. Dokáže identifikovat problémy, jako například hacknutý DNS server, který přesměrovává internetovou komunikaci uživatele na falešné stránky. Umí také zjistit, zda je Wi-Fi plně zabezpečená nebo zda má síť či router slabé, a tedy snadno prolomitelné heslo.
  • Foto trezor: zašifruje fotografie do virtuálního trezoru, v bezplatné verzi 40 snímků a v prémiové verzi neomezené množství. Přístup do úložiště je chráněn prostřednictvím PIN kódu, FaceID nebo TouchID.

V prémiové verzi Avast Mobile Security je k dispozici navíc

  • Bezpečné prohlížení: virtuální privátní sítě (VPN) ochrání soukromí, takže nikdo nemůže sledovat, co iPhone nebo jeho majitelé dělají na internetu. VPN automaticky vybere nejrychlejší server, který je nejblíže, aby si mohl uživatel prohlížet internet pohodlně.

Aplikaci Avast Mobile Security v tuto chvíli najdete v obchodě AppStore pod názvem Avast Security & Photo Vault. K dispozici je také obsáhlejší verze pro systém Android.

logo-app Avast Security & Photo Vault Zdarma iOS logo-app Antivir a ochrana mobilu AVAST Software Zdarma ANDROID

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat