reklama

Apple zřejmě připravuje „levný“ TV dongle

Apple zřejmě připravuje „levný“ TV dongle
2018-11-23T17:31:56+01:00
• 24. 11. 2018
1

Vytvořit si v dnešní době zábavní centrum není nikterak složité. Pokud neplánujete koupi nové televize se spoustou funkcí, tak si můžete pořídit doplňkové příslušenství, které nabídne spoustu možností. Můžete se poohlédnout po krabičce se systémem založeným na Androidu nebo jiném systému, případně se nabízí také Apple TV. Poslední nejlevnější variantou je například Chromecast, jehož cena je nízká a pouze rozšiřuje televizi o několik možností. Pro ovládání se používá smartphone. Právě do tohoto segmentu možná zamíří i Apple.

Apple TV Dongle alias iDongle?

Web The Information přichází s informací, že by se v Applu mohlo pracovat na novém zařízení pro televize, které bude sloužit pro streamování obsahu. Ačkoliv v této oblasti nabízí již zmiňovanou Apple TV, tak nelze hovořit o nějak levném zařízení. Novinka by měla být podstatně levnější, ale na druhou stranu nabídne jen streamování obsahu. Nelze počítat s takovým výkonem nebo možnostmi jako v případě Apple TV.

V tuto chvíli se neví, jestli Apple teprve zvažuje vytvoření malého donglu do televize, nebo se již pracuje na takřka finálním produktu. Pakliže bychom se dočkali donglu od Applu, dá se předpokládat, že by se cena pohybovala kolem 2000 Kč. Sice je těžké odhadovat, jestli se něčeho takového dočkáme, ale jednalo by se o logický krok. Apple TV sice nabízí zajímavé možnosti, ale doposud se nepodařilo obsadit první místo v tomto segmentu zařízení.

Dle nejnovějších čísel vládne Roku, na druhém místě se nachází Amazon a Apple je třetí. Google je v tomto přehledu až na čtvrtém místě. S levnějším příslušenstvím pro televize s ovládáním přes iPhone by Apple citelně zaútočil na současný trh a zároveň by rozšířil svůj ekosystém.

Měl by Apple představit Apple TV Dongle?

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Richard Fabián

24. 11. 2018, 17:25
Android aplikace

Cena bude 299$

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim