reklama

Apple údajně chystá Siri v offline režimu

Apple údajně chystá Siri v offline režimu
2018-11-18T08:59:06+01:00
• 18. 11. 2018
1

Nová patentová přihláška podaná americkou společností Apple byla dnes zveřejněna přímo USPTO. Patent nese název Osobní asistent offline. 

Apple by mohl představit Siri v offline režimu

Jak již název patentu napovídá, mohlo by se zdát, že si společnost s logem nakousnutého jablka pohrává s myšlenkou Siri v offline režimu. Tato novinka by samozřejmě umožnila virtuálnímu osobnímu asistentovi zvládnout některé úkoly, a to bez nutnosti připojení k internetu. 

V současné době, když uživatel vyvolá hlasovou asistentku Siri, je daný požadavek odeslán přímo na servery Applu, kde je celý obsah informace konvertován na text. Jakmile server najde správnou odpověď, odešle ji zpět na iOS zařízení. Vzhledem k tomu, že čipové sady řady A.x, navržené přímo společností Apple, již nyní disponují neuronovým podkladem pro AI, mohli bychom se offline režimu v případě Siri dočkat v ne příliš vzdálené budoucnosti. 

Jednalo by se samozřejmě o skvělou novinku, po které my jablíčkáři už nějaký ten pátek voláme. USPTO paten zveřejnilo dnes, to jest 16. listopadu 2018, přičemž samotná patentová přihláška byla podána v září loňského roku. K dispozici máme dokonce také i fotografie, na kterých je celý proces vysvětlen. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Adam Křivka

18. 11. 2018, 9:08
Android aplikace

Google assistant už taky základní věci umí

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim